Jaunumi
kinoteātra attēls

26.10.2020. Konkurences padome saņēma Igaunijas Republikā reģistrētās sabiedrības OÜ “MM Grupp” apvienošanās ziņojumu par vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār Igaunijā reģistrētu sabiedrību OÜ “Forum Cinemas Latvia”.

OÜ “MM Grupp” un OÜ “Forum Cinemas Latvia” darbība pārklājas kinofilmu demonstrēšanas kinoteātros tirgū Rīgā, tāpēc apvienošanās rezultātā OÜ “MM Grupp” un tās saistīto uzņēmumu grupā turpmāk ietilps divi no Rīgā esošajiem kinoteātriem – gan “Forum Cinemas”, gan arī “Apollo Kino”. Papildus OÜ “MM Grupp” nodarbojas arī ar kinofilmu izplatīšanu kinoteātriem Latvijas teritorijā.

Tāpat OÜ “MM Grupp” Latvijā darbība saistīta ar farmaceitisko izstrādājumu un medikamentu tirdzniecību, loģistikas pakalpojumu sniegšanu, veterināro medikamentu tirdzniecību, veterināro klīniku, aptieku, zooveikalu darbību, zobārstniecības piederumu un iekārtu tirdzniecību, medicīnas preču, to piederumu un iekārtu tirdzniecību, mediju monitoringa pakalpojumu sniegšanu, ziņu aģentūras pakalpojumu sniegšanu, kosmētikas un dabas produktu tirdzniecību, interneta ziņu portālu pakalpojumu sniegšanu, ēdināšanas un izklaides pakalpojumu sniegšanu un daudziem citiem pakalpojumiem.

Latvijas teritorijā darbojas daudzi OÜ “MM Grupp” saistītie uzņēmumi, no kuriem nozīmīgākie ir SIA “Apotheka”, SIA “Magnum Medical”, SIA “Magnum Veterinaria”, SIA “Leta”, SIA “Apollo Kino”, SIA “Pet City” u.c. 

Savukārt OÜ “Forum Cinemas Latvia” saistītais uzņēmums SIA “Stockmann Centrs“ Latvijas teritorijā nodarbojas ar sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu.

Konkurences padomei viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas ir jāpieņem lēmums a) par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem vai b) papildu izpētes uzsākšanu. Ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar Konkurences padomi.

Lai aizsargātu apvienošanās dalībnieku komercinformāciju par to darbības plāniem, Konkurences padomes mājaslapā tiek publicēti tikai apvienošanās darījumā iesaistīto uzņēmumu nosaukumi. Plašāku informāciju par apvienošanās darījuma būtību var izvēlēties sniegt paši apvienošanās dalībnieki.


Konkurences padomes atļauja apvienošanās darījumiem nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 30 000 000 eiro un vismaz 2 apvienošanās dalībnieku apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 1 500 000 eiro.

Valstiska lielo apvienošanās darījumu kontrole nepieciešama, lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā. Tādējādi tiek saglabāts konkurences dzinējspēks, kas nepieļauj nepamatotu cenu pieaugumu, veicina izvēles un kvalitātes kāpumu, kā arī tautsaimniecības izaugsmi kopumā.

Pēc tirgus analīzes Konkurences padome atļauj darījumus, kuru rezultātā netiek būtiski samazināta konkurence. Apvienošanās var tikt atļauta arī tad, ja iespējamo kaitējumu konkurencei var novērst, paredzot apvienošanās dalībniekiem saistošus noteikumus, kas regulē to darbību tirgū. Apvienošanās, kuru rezultātā rodas vai nostiprinās dominējošais stāvoklis vai var tikt būtiski samazināta konkurence un apvienošanās dalībnieku piedāvātie saistošie noteikumi nenovērš negatīvās sekas konkurencei, tiek aizliegtas.

Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā