Diskusija

Latvijā visbūtiskāk konkurences vidi kropļo gan uzņēmumu aizliegtas vienošanās jeb karteļi publiskajos iepirkumos, gan valsts un pašvaldību radītie konkurences kropļojumi, tajā skaitā iekļaujot iepirkuma nolikumos pārāk stingras vai specifiskas prasības, kas atbilst vienam konkrētam tirgus dalībniekam.

Tāpēc 2020. gada 1. janvārī spēkā stājušies grozījumi Konkurences likumā sniedz Konkurences padomei efektīvākus rīkus, lai cīnītos ar vienu no būtiskākajām konkurences vides problēmām – valsts, pašvaldību un to kapitālsabiedrību radītajiem konkurences kropļojumiem.

2020. gada 4.decembrī, Pasaules Konkurences dienai par godu, Konkurences padome sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju rīkos diskusiju “Saskares punkts: konkurence”, kas veltīta publisko iepirkumu tēmai.

Diskusija “Saskares punkts: konkurence” aizritēs moderatora Haralda Burkovska vadībā, lai Konkurences padomes un Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāvji rastu kopsaucēju par abu uzraugošo iestāžu kompetencēm publisko iepirkumu nozarē, meklētu saskares punktus un kopīgi diskutētu par publisko iepirkumu organizētāju atbildību.

Diskusija “Saskares punkts: konkurence” noritēs 2020. gada 4. decembrī no plkst. 11.00 līdz 12.15 tiešsaistes platformā Zoom. Lai sekotu līdzi diskusijai, lūgums reģistrēties līdz 3.decembra plkst. 12.00, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Tiešraidei būs iespējams sekot līdzi arī Konkurences padomes un Iepirkumu uzraudzības biroja sociālo mediju platformas Facebook profilos.