Kas ir Iecietības programma?
- iespēja uzņēmumam, kas ir vai bija iesaistīts aizliegtā vienošanā*, pirmajam brīvprātīgi iesniegt pierādījumus par šo pārkāpumu Konkurences padomei un saņemt pilnīgu atbrīvojumu no naudas soda, kā arī atbrīvojumu no lieguma piedalīties publiskajos iepirkumos (Publisko iepirkumu likuma 42.panta pirmās daļas 6.punkts)
- iespēja uzņēmumam, kas nevar pretendēt uz pilnīgu atbrīvojumu no soda (piemēram, uzņēmums ir bijis pārkāpuma iniciators, Konkurences padome jau ir ierosinājusi izpētes lietu par konkrēto pārkāpumu vai par pārkāpumu pirmais ziņojis cits uzņēmums), sadarboties ar Konkurences padomi un saņemt naudas soda samazinājumu
*Aizliegta vienošanās ir vienošanās starp tirgus dalībniekiem, kuras mērķis vai sekas ir konkurences kavēšana, ierobežošana vai deformēšana, piemēram, vienošanās par cenām, tarifiem vai citiem tirdzniecības nosacījumiem, arī dalību iepirkumos, klientu un tirgus sadali. Aizliegta vienošanās var būt gan starp konkurentiem (horizontāla aizliegta vienošanās jeb kartelis), gan tirgus dalībniekiem, kuri katrs veic saimniecisko darbību atšķirīgā ražošanas vai izplatīšanas līmenī (vertikāla aizliegta vienošanās). Par šādas vienošanās dalībnieku var būt uzskatāms arī uzņēmums, kurš nav vienošanās dalībnieku konkurents un kurš šādu vienošanos ir veicinājis vai organizējis.
**Iecietības programmas regulējums atrodams Konkurences likuma 12.¹ pantā, savukārt detalizēti Iecietības programmas nosacījumi ietverti Ministru kabineta 2016.gada 29.marta noteikumos Nr.179 "Kārtība, kādā nosakāms naudas sods par Konkurences likuma 11. panta pirmajā daļā un 13. pantā un Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma 5., 6., 7. un 8. pantā paredzētajiem pārkāpumiem".