2022. / 2023. gada zinātnisko darbu konkurss konkurences tiesībās

Zinātnisko darbu konkurss 2022/2023

ZAB PricewaterhouseCoopers Legal SIA (PwC Legal), Konkurences padome un Rīgas Juridiskā augstskola izsludina zinātnisko darbu konkursu konkurences tiesībās ar mērķi studentu un jauno praktiķu vidū attīstīt izpratni par konkurences tiesībām Latvijā, veicināt radošu juristu domāšanu un atbalstīt centīgākos konkurences tiesību studētājus.


Konkursa dalībnieki

Konkursā aicināti piedalīties akreditētās bakalaura, maģistra vai doktora līmeņa tiesību studiju programmās studējošie vai praktizējošie juristi, kas dzimuši pēc 1997. gada 1. janvāra. Lai pārliecinātos par atbilstību šiem nosacījumiem, var tik atsevišķi pieprasīta informācija.

Konkursa uzdevums

  • Konkursa dalībnieku uzdevums ir sagatavot un iesniegt zinātnisku darbu par konkurences tiesībām, darbā izklāstot argumentētu redzējumu par konkurences tiesību piemērošanu, balstot to juridiskos apsvērumos.
  • Darbs var būt sagatavots tieši konkursa mērķim vai būt iepriekš publicēts vai sagatavots studiju programmas ietvaros.
  • Darba apjomam ir jābūt robežās no 5 000 līdz 15 000 vārdu, neieskaitot atsauces. Darbam jābūt noformētam atbilstoši nolikumam pievienotā pielikuma noteikumiem.
  • Darbs pēc konkursa dalībnieka izvēles var tikt sagatavots latviešu vai angļu valodā.
  • Darba autora vārds, uzvārds, augstskola un tālruņa numurs ir jānorāda e-pasta vēstulē, ar kuru darbs tiek iesniegts, minētā informācija nedrīkst tikt norādīta pašā darbā.
  • Konkursa dalībniekiem ir jāievēro augstākie akadēmiskā godīguma standarti, kas cita starpā ietver absolūtu plaģiātisma aizliegumu. Konkursa komisija no konkursa izslēgs konkursa dalībniekus, kas pārkāps akadēmisko godīgumu un rupju pārkāpumu gadījumā nodos informāciju konkursa dalībnieka pārstāvētajai augstskolai.

Konkursa norises kārtība

Sagatavotie darbi laikā no 2022. gada 27. oktobra līdz 2023. gada 14. maijam jāiesniedz elektroniskā formā, tos nosūtot uz e-pasta adresi: maris.butans@pwc.com.

Visus iesūtītos darbus izvērtēs komisija un līdz 2023. gada 24. maijam tiks noteikti pieci finālisti, kuri būs ieguvuši komisijas augstāko novērtējumu. Finālisti tiks aicināti darbus prezentēt komisijai laikā līdz 2023. gada 9. jūnijam.

Balvas

Konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 1 000 eiro apmērā, ko piešķir PwC Legal. Konkursa uzvarētājam Konkurences padome piedāvās prakses vietu Konkurences padomē. Finālisti saņems pateicības rakstus par dalību konkursā un citas veicināšanas balvas.

Zinātnisko darbu konkursa plakāts 2022/2023

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar zvērinātu advokātu biroja PwC Legal konkurences tiesību prakses grupas vadītāju Māri Butānu, rakstot uz e-pastu: maris.butans@pwc.com.

Zane Gorškova

Zane Gorškova

Komunikācijas nodaļas vadītāja
zane.gorskova [at] kp.gov.lv