2022./2023.g. konkurss ir noslēdzies. Dalībnieku apbalvošana notika 2023. gada 19. jūnijā.


Zinātnisko darbu konkursa noslēgums

2023. gada 19. jūnijā ar zinātnisko darbu prezentācijām noslēdzās otrais ZAB PricewaterhouseCoopers Legal SIA (PwC Legal), Konkurences padomes (KP) un Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) rīkotais zinātnisko darbu konkurss konkurences tiesībās. Klātesot pieciem konkursa finālistiem un vērtēšanas komisijas pārstāvjiem, par konkursa uzvarētāju tika atzīts Reinis Ivanovs, saņemot 1000 eiro naudas balvu, prakses vietu KP un ceļazīmi uz RJI rīkoto Vasaras skolu.

Zinātnisko darbu konkursam šogad kopumā tika iesniegti seši darbi. Līdzīgi kā pērn, arī šogad piecu darbu autori, kas konkursā ieguva visaugstāko žūrijas vērtējumu, tika aicināti savus zinātniskos darbus prezentēt vērtēšanas komisijai. Jaunie, radošie juristi un cītīgākie konkurences tiesību studenti konkursam bija sagatavojuši zinātniskos darbus par tādām tēmām kā apvienošanās darījumi digitālajos tirgos, dabasgāzes tirgū dominējošo uzņēmumu pārkāpumi, karteļu atklāšana Latvijā un zaudējumu piedziņa.

Izvērtējot visus konkursam iesniegtos darbus un prezentācijas, konkursa komisija vienprātīgi vienojās pirmo vietu piešķirt Latvijas universitātes Juridiskās fakultātes maģistrantam Reinim Ivanovam. Studenta izvēlētā tēma bija par Solidārās atbildības tiesiskajiem aspektiem konkurences tiesību pārkāpuma gadījumā. Autors savā darbā apskatīja risinājumus, kādā veidā būtu veicama zaudējumu piedziņa konkurences tiesību pārkāpumu gadījumos un kā sabiedrība varētu efektīvāk atgūt pārkāpumu rezultātā gūtos zaudējumus. Konkursa uzvarētājs tika sveikts ar 1000 eiro naudas balvu, ko piešķīra PwC Legal, prakses vietu KP un vietu RJA rīkotajā Vasaras skolā.

Pārējie konkursa dalībnieki par dalību konkursā saņēma veicināšanas balvas. RJA simpātiju balvu un vietu Vasaras skolā saņēma Rīgas Juridiskās augstskolas maģistrants Aleksands Gesins un Latvijas universitātes Juridiskās fakultātes maģistrante Patrīcija Bodniece.


Par zinātnisko darbu konkursu

ZAB PricewaterhouseCoopers Legal SIA (PwC Legal), Konkurences padome un Rīgas Juridiskā augstskola izsludina zinātnisko darbu konkursu konkurences tiesībās ar mērķi studentu un jauno praktiķu vidū attīstīt izpratni par konkurences tiesībām Latvijā, veicināt radošu juristu domāšanu un atbalstīt centīgākos konkurences tiesību studētājus.


Konkursa dalībnieki

Konkursā aicināti piedalīties akreditētās bakalaura, maģistra vai doktora līmeņa tiesību studiju programmās studējošie vai praktizējošie juristi, kas dzimuši pēc 1997. gada 1. janvāra. Lai pārliecinātos par atbilstību šiem nosacījumiem, var tik atsevišķi pieprasīta informācija.

Konkursa uzdevums

  • Konkursa dalībnieku uzdevums ir sagatavot un iesniegt zinātnisku darbu par konkurences tiesībām, darbā izklāstot argumentētu redzējumu par konkurences tiesību piemērošanu, balstot to juridiskos apsvērumos.
  • Darbs var būt sagatavots tieši konkursa mērķim vai būt iepriekš publicēts vai sagatavots studiju programmas ietvaros.
  • Darba apjomam ir jābūt robežās no 5 000 līdz 15 000 vārdu, neieskaitot atsauces. Darbam jābūt noformētam atbilstoši nolikumam pievienotā pielikuma noteikumiem.
  • Darbs pēc konkursa dalībnieka izvēles var tikt sagatavots latviešu vai angļu valodā.
  • Darba autora vārds, uzvārds, augstskola un tālruņa numurs ir jānorāda e-pasta vēstulē, ar kuru darbs tiek iesniegts, minētā informācija nedrīkst tikt norādīta pašā darbā.
  • Konkursa dalībniekiem ir jāievēro augstākie akadēmiskā godīguma standarti, kas cita starpā ietver absolūtu plaģiātisma aizliegumu. Konkursa komisija no konkursa izslēgs konkursa dalībniekus, kas pārkāps akadēmisko godīgumu un rupju pārkāpumu gadījumā nodos informāciju konkursa dalībnieka pārstāvētajai augstskolai.

Konkursa norises kārtība

Sagatavotie darbi laikā no 2022. gada 27. oktobra līdz 2023. gada 14. maijam jāiesniedz elektroniskā formā, tos nosūtot uz e-pasta adresi: maris.butans@pwc.com.

Visus iesūtītos darbus izvērtēs komisija un līdz 2023. gada 24. maijam tiks noteikti pieci finālisti, kuri būs ieguvuši komisijas augstāko novērtējumu. Finālisti tiks aicināti darbus prezentēt komisijai laikā līdz 2023. gada 9. jūnijam.

Balvas

Konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 1 000 eiro apmērā, ko piešķir PwC Legal. Konkursa uzvarētājam Konkurences padome piedāvās prakses vietu Konkurences padomē. Finālisti saņems pateicības rakstus par dalību konkursā un citas veicināšanas balvas.

Zinātnisko darbu konkursa plakāts 2022/2023

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar zvērinātu advokātu biroja PwC Legal konkurences tiesību prakses grupas vadītāju Māri Butānu, rakstot uz e-pastu: maris.butans@pwc.com.

Zane Gorškova

Zane Gorškova

Komunikācijas nodaļas vadītāja
zane.gorskova [at] kp.gov.lv