Video konkurss skolām

Veselīga konkurence tirgū ir pamats labi funkcionējošai valsts ekonomikai. Uzņēmumiem konkurējot savā starpā par klientiem, sabiedrība iegūst zemākās cenas par precēm un pakalpojumiem, augstāku to kvalitāti un lielāku dažādību, kā arī vairāk inovāciju.

Konkurences padome sargā un uzrauga, lai uzņēmumu sāncensība būtu godīga. Novēršot pārkāpumus, kas kaitē patērētājiem, Konkurences padomes darbs veicina visas sabiedrības labklājību.

Kādi ir konkurences tiesību pārkāpumu veidi un kā tie izpaužas? 7.-12. klašu skolēni ir aicināti  rast atbildi uz šo jautājumu un piedalīties video konkursā "Konkurencei vieta būt?!", skaidrojot dažādus konkurences tiesību pārkāpumu veidus un ieguvumus sabiedrībai no šo pārkāpumu novēršanas.

Konkurences padome un Zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns SIA rīko radošo darbu video konkursu konkurences tiesībās ar mērķi veicināt skolēnu izpratni par ekonomiskajiem procesiem valstī un godīgu konkurenci.

Video konkurss notiek no 2022. gada 25. oktobra līdz 1. decembrim.


Mērķauditorija un konkursa mērķis

Konkursa mērķauditorija ir visas Latvijas 7.-12. klašu skolēni, t.sk. skolēni no profesionālajām vidusskolām.


Konkursa uzdevums

Konkursa video drīkst veidot individuāli vai grupā līdz trim personām. Katra komanda (dalībnieks) konkursā drīkst iesniegt vienu video. Komandās var apvienoties skolēni no dažādām Latvijas izglītības iestādēm.

Konkursa uzdevums ir izveidot oriģinālu 90 sekunžu līdz četru minūšu garu video/animāciju, atklājot skolēnu redzējumu par to, vai konkurencei ir vieta būt mūsu dzīvēs, un skaidrojot ieguvumus no godīgas konkurences un konkurences pārkāpumu atklāšanas.

Gatavojot video, skolēni ir aicināti iedvesmai izvēlēties vienu no zemāk minētajām apakštēmām:

Lai piedalītos konkursā, nav ierobežojuma video izmantojamiem izpausmes līdzekļiem - tas var tikt veidots gan ar cilvēkiem, gan dažādiem objektiem un materiāliem. Video var tikt veidots ar vai bez skaņas. (Iedvesmai skatīt, piemēram, https://youtu.be/5I_PLZUkWHE, https://youtu.be/pDoNWPhRlWY).

  • Video sākumā jābūt norādītam darba nosaukumam.
  • Lai aizsargātu darba autora/u personas datus, tie nedrīkst tikt norādīti iesūtītajā video.
  • Iesniegtajam video formātam ir jābūt .mp4 vai .mov. formātā.

Video un tam pievienojamos dokumentus līdz 2022. gada 1. decembrim ir jānosūta uz e-pasta adresi pasts@kp.gov.lv, ar norādi “Video konkursam”.


Konkursa darbu vērtēšana un rezultātu paziņošana

Konkursā iesniegtos video līdz 2022. gada 9. decembrim izvērtē konkursa rīkotāju izveidota konkursa vērtēšanas komisija. Konkursa rezultāti tiks paziņoti, nosūtot informāciju uz konkursa dalībnieku norādītajām e-pasta adresēm līdz 2022. gada 10. decembrim. 

Dalībnieku apbalvošana notiks laika posmā no 12. līdz 16. decembrim, Konkurences padomē (Brīvības iela 55., 2. ieeja, Rīga). Precīzs apbalvošanas laiks tiks izsūtīts uzvarētājiem. Ja epidemioloģiskās situācijas dēļ nebūs iespējams pasākums klātienē, tad apbalvošana notiks tiešsaistes režīmā.

Pirmo trīs vietu uzvarētāji konkursā tiks apbalvoti:

1. vieta – Valodas (pēc skolēna izvēles) apguves kursi mācību centrā “Skrivanek” 500 EUR vērtībā un 50 EUR dāvanu karte elektronikas veikalā “Capital”.

2. vieta – 300 EUR dāvanu karte “Capital” elektronikas veikalā.

3. vieta – 120 EUR dāvanu karte “Jānis Roze” grāmatnīcā.


Konkursa nolikums un pieteikums

Video konkurss skolām

Jautājumu un neskaidrību gadījumā, lūdzu, sazinieties ar Konkurences padomes Komunikācijas nodaļas vadītāju:

Zane Gorškova

Zane Gorškova

Komunikācijas nodaļas vadītāja
zane.gorskova [at] kp.gov.lv