Konkurences padome (KP) aicina valsts, pašvaldību un to kapitālsabiedrību pārstāvjus piedalīties izglītojošā semināru ciklā par konkurences neitralitāti un Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88. pantu, kas 6.  un 7. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 11.00 norisināsies tiešsaistē, MS Teams platformā.

Semināros KP pārstāvji skaidros priekšnoteikumus, kādos ir pieļaujama publiskas personas iesaiste uzņēmējdarbībā un kas ir tādi termini, kā “līdzdalības izvērtējums” un “ekonomiskais izvērtējums”, tostarp klāstot par publisku personu iesaisti inovāciju tirgos, piemēram, tirgus nepilnības apstākļiem, ietekmi uz konkurenci. Tāpat KP pārstāvji skaidros, kā nodrošināt vienlīdzīgus tirgus apstākļus, ievērojot konkurences neitralitātes prasības, un kāda rīcība no publisku personu puses varētu tikt uzskatīta par neatbilstošu Konkurences likuma 14.1 pantam un kādas ir iespējamās šīs rīcības sekas, un, kas ir jāņem vērā publiskām personām un to kapitālsabiedrībām attiecībā uz publiskajiem iepirkumiem.

Semināra tēmas:

  • 6. jūnijā - publisku personu līdzdalības kapitālsabiedrībā izvērtēšana un Publisku personu darbība inovāciju tirgos (lektores Zane Leite un Rūta Šīna, KP Konkurences veicināšanas departamenta vecākās juristes)
  • 7. jūnijā - konkurences neitralitātes regulējums un konkurences neitralitāte publiskajos iepirkumos (lektori – Anete Vitjazeva, KP Konkurences veicināšanas departamenta galvenā juriste un Artūrs Grīgs, KP Konkurences veicināšanas departamenta vecākais jurists)

Semināri ir bezmaksas, un norisināsies 6. un 7. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 11.00 tiešsaistē, MS Teams platformā. Lai saņemtu saiti uz semināru, nepieciešams pieteikties semināram iepriekš, aizpildot reģistrācijas anketu līdz 5. jūnijā plkst. 17.00. Semināra reģistrācijas anketa pieejama ŠEIT.

Datums 6. jūnijs, 2024
Laiks10.00–11.00
Atrašanās vietaTiešsaistes platformā MS Teams

VEBINĀRS: “Publiskā sektora kapitālsabiedrības: ko ņemt vērā?"

Publiskām personām – valstij, pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām, - darbojoties jomā, kurā preces un pakalpojumus tirgus dalībnieki…
Datums 7. jūnijs, 2024
Laiks10.00–11.00
Atrašanās vietaTiešsaistes platformā MS Teams

VEBINĀRS: "Konkurences neitralitāte: ko ņemt vērā?”

Valstij, pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām, iesaistoties uzņēmējdarbībā vai ikdienā strādājot ar jautājumiem, kas var ietekmēt…

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar:

Paula Celma

Paula Celma

Vecākā komunikācijas speciāliste
paula.celma [at] kp.gov.lv