Apvienošanās

Šī gada 8. martā Konkurences padome nolēma uzsākt papildu izpēti 13.02.2024. uzsāktajā lietā par AS “ANTALIS” un SIA “PAKELLA” apvienošanos.

Apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam, AS “ANTALIS” iegūstot vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA “Pakella” un tās meitas sabiedrībām Igaunijā un Lietuvā, iegādājoties visas Pakella grupas daļas.

ANTALIS grupas uzņēmumi ir papīra, iepakojuma un vizuālās komunikācijas produktu un pakalpojumu B2B (business-to business) izplatītāji, kas darbojas Eiropā, Ziemeļamerikā un Latīņamerikā. ANTALIS grupa piedāvā pilnu iepakojuma risinājumu klāstu, sākot no standarta produktiem, piemēram, kartona kastēm, elastīgām plēvēm un līmlentēm, līdz pat polsterēšanas un saiņošanas materiāliem, pielāgotiem iepakojumiem un inovatīviem individuāliem risinājumiem.

PAKELLA Latvijas teritorijā piedāvā visa veida iepakojumu materiālus, iepakošanas iekārtas un to servisu, kā arī piedāvā individuālu, personalizētu iepakojumu izstrādi. Iepakojuma materiālus iespējams iegādāties e-veikalā. PAKELLA piedāvājumā ir pārtikas iepakojums, kartons, industriālais iepakojums, iepakojuma iekārtas un to serviss.

Apvienošanās dalībnieku darbība horizontālā līmenī pārklājas industriālā iepakojuma, pārtikas iepakojuma, tajā skaitā kartona iepakojuma izplatīšanā, kā arī iepakošanas iekārtu izplatīšanā Latvijas teritorijā. Ņemot vērā iepriekš minēto, lai padziļināti novērtētu apvienošanās ietekmi uz konkurenci Latvijā, KP, pamatojoties uz Konkurences likuma 16. panta otro daļu, nolēma uzsākt padziļinātu izpēti.

Tirgus dalībnieki vai citas ieinteresētās puses, kas vēlas sniegt viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz konkurenci, aicināti līdz 22.03.2024. sazināties ar KP vecāko eksperti Vitu Ozeri (vita.ozere@kp.gov.lv).

Plašāka informācija par konkrēto apvienošanos un apvienošanās kontroli Latvijā.