Datums 20. marts, 2024
Laiks14.00–15.30
Vieta Tiešsaistes platformā MS Teams

Pieteikties pasākumam līdz
19.03.2024.
plkst. 17.00

Konkurences padome (KP) aicina ražotājus, vairumtirgotājus un mazumtirogtājus piedalīties bezmaksas seminārā par vertikālām vienošanām un iespējamiem konkurences riskiem tajās.  

Kas ir vertikālas vienošanās un kāpēc to ir noderīgi zināt jūsu uzņēmumam?

Vertikālas vienošanās ir vienošanās, kas noslēgtas starp tirgus dalībniekiem, kas darbojas dažādos tirgus līmeņos, piemēram, starp ražotāju un vairumtirgotāju vai vairumtirgotāju un mazumtirgotāju noslēgtie piegādes un izplatīšanas līgumi.

Šādas vienošanās pēc savas būtības nav aizliegtas un var veicināt konkurenci, tādējādi radot ieguvumus patērētājiem. Tomēr atsevišķas vertikālas vienošanās vai to nosacījumi var konkurenci ierobežot un kropļot.

Lai uzņēmējs būtu spējīgs pats noteikt un izvērtēt, kad vertikālas vienošanās ir atļautas, un kad tās ir aizliegtas saskaņā ar Konkurences likuma (KL) 11.pantā noteikto, aicinām uz semināru par vertikālām vienošanām. 

Ko jūs uzzināsiet seminārā?

Seminārā KP pārstāvji stāstīs par to:

  • kuros gadījumos vertikālas vienošanās var pārkāpt KL 11. pantā noteikto aizliegumu,
  • gadījumiem, kad vertikālām vienošanām ir nebūtiska ietekme uz konkurenci un kuru pozitīvā ietekme atsver radītos konkurences ierobežojumus.

Kad?

2024.gada 20. martā plkst.14.00 tiešsaistē (MS Teams)

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta. Lai pieteiktu dalību seminārā, lūgums aizpildīt elektronisko pieteikšanās anketu vai rakstīt KP Vecākajai komunikācijas speciālistei Paulai Celmai