Apvienošanās Informācija presei Jaunumi

26.04.2024. Konkurences padome saņēma AS “VIRŠI-A” apvienošanās ziņojumu par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA “RONEK” aktīviem, apvienošanās rezultātā iegūstot vienu degvielas uzpildes staciju Rīgā, Valdeķu ielā 35. 

AS “VIRŠI-A” un tās saistīto uzņēmumu darbība ir saistīta ar degvielas vairumtirdzniecību un  mazumtirdzniecību, autogāzes jeb LPG mazumtirdzniecību, saspiestās dabasgāzes jeb CNG mazumtirdzniecību, pārtikas, saimniecības preču un auto piederumu mazumtirdzniecību, sava nekustamā īpašuma iznomāšanu, degvielas transportēšanas pakalpojuma sniegšanu un elektroenerģijas tirdzniecību. Savukārt SIA “RONEK” veic sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu.

Tādējādi  apvienošanās dalībnieku AS “VIRŠI-A”  un  SIA “RONEK” darbība Latvijas teritorijā notiek dažādās tautsaimniecības nozarēs un apvienošanās rezultātā nenotiek tās pārklāšanās.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Tirgus dalībnieki vai citas ieinteresētās puses, kas vēlas sniegt viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz konkurenci, aicināti līdz 15.05.2024. sazināties ar KP vecāko eksperti Vitu Ozeri (vita.ozere@kp.gov.lv, +371 67365212 ) vai aizpildīt zemāk esošo anketu.