Apvienošanās Informācija presei Jaunumi

13.02.2024. Konkurences padome saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību “NEYLON” apvienošanās ziņojumu par izšķirošas ietekmes gūšanu pār Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvās biedrības aktīviem.

SIA “NEYLON” ietilpst koncernā, kura holdingkompānija ir SIA “FORTIS VM. Holdingkompānijā ietilpstošo uzņēmumu pamatdarbības joma ir pārtikas un ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecība zīmola ELVI veikalos Latvijas teritorijā. Tostarp, holdingkompānija veic pārtikas un ikdienas patēriņa preču iepirkumus, alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību un būvmateriālu tirdzniecību.

Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrība nodarbojas ar mazumtirdzniecību nespecializētajos veikalos, pārdodot pārtikas preces, dzērienus un tabaku. Vienlaikus Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrība veic sabiedrisko ēdināšanu un telpu iznomāšanu, galvenokārt, Rīgas Ziemeļu rajonā, Ādažu, Saulkrastu novadā un Limbažu novada daļā, kas atrodas jūras tuvumā (šosejas A1 tuvumā) - Carnikavā, Ādažos, Garkalnē, Saulkrastos un Salacgrīvā u.c.

Tādējādi, balstoties uz ziņojumā sniegto informāciju, apvienošanās dalībnieku darbība Latvijā pārklājas ikdienas patēriņa preču tirdzniecībā, galvenokārt, augstāk minētajās teritorijās.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Tirgus dalībnieki vai citas ieinteresētās puses, kas vēlas sniegt viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz konkurenci, aicināti līdz 04.03.2024. sazināties ar KP vecāko eksperti Vitu Ozeri (vita.ozere@kp.gov.lv+371 67365212) vai aizpildīt zemāk esošo anketu.