Apvienošanās Informācija presei

28.11.2023. Konkurences padome saņēma Aleph Maradona LP apvienošanās ziņojumu par kopīgas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār Aleph Group Inc.

Pirms iecerētā darījuma Aleph Maradona LP (turpmāk – Maradona), ASV reģistrēta sabiedrība, nerealizē izšķirošu ietekmi pār Aleph Group Inc. (turpmāk – Aleph). Pēc iecerētā darījuma Maradona iegūs kopīgu izšķirošu ietekmi pār Aleph, kas tiks realizēta kopā ar ASV reģistrētu digitālo komunikāciju un mārketinga uzņēmumu Aleph Internet Media Services, LLC. Maradona saistītās sabiedrības darbojas visā pasaulē, tostarp arī Latvijas teritorijā, piedāvājot pakalpojumus dažādās nozarēs, t.sk., apdrošināšanā, tirdzniecībā un ražošanā.

Savukārt Aleph ir Kaimanu salās reģistrēta sabiedrība, kas nodarbojas ar digitālo mediju reklāmas pakalpojumiem. Aleph meitasuzņēmums Latvijā piedāvā digitālo mediju reklāmas pakalpojumus un sniedz saistīto tehnisko atbalstu.

Tādējādi, balstoties uz ziņojumā sniegto informāciju, Apvienošanās dalībnieku darbība Latvijas teritorijā notiek dažādos tirgos un apvienošanās rezultātā nenotiek tās pārklāšanās.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Tirgus dalībnieki vai citas ieinteresētās puses, kas vēlas sniegt viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz konkurenci, aicināti līdz 08.12.2023. sazināties ar KP ekonomisti Sandu Blauu (Sanda.Blaua@kp.gov.lv, +371 68806488) vai aizpildīt zemāk esošo anketu.