Apvienošanās Informācija presei Jaunumi

08.11.2023. Konkurences padome saņēma Nordic Automotive Services Oy apvienošanās ziņojumu par Nissan zīmola automobiļu, rezerves daļu un piederumu izplatīšanas tiesību un ar to saistīto aktīvu iegūšanu no Nissan Nordic Europe Oy.

Nordic Automotive Services Oy ir Somijā reģistrēta sabiedrība, kas darbojās grupā kuru kontrolē fiziska persona Džordžs Alfrēds Čārlzs Basadone (George Alfred Charles Bassadone). Grupas  sabiedrības nodarbojas ar Peugeot, Citroen, Hyundai, Suzuki, Isuzu, SsangYong, kā arī kopš 2023. gada Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Fiat Professional and Abarth zīmolu pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību Baltijas valstīs un Somijā.

Nissan Nordic Europe Oy pieder tiesības Baltijas valstīs izplatīt Nissan zīmola automobiļus, to rezerves daļas un piederumus. Nissan Nordic Europe Oy pārdošanu veic caur Lietuvā, Latvijā un Igaunijā nodibinātām filiālēm.

Apvienošanās dalībnieku pamatdarbība pārklājas jaunu vieglo pasažieru automobiļu un automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecības tirgos.

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Tirgus dalībnieki vai citas ieinteresētās puses, kas vēlas sniegt viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz konkurenci, aicināti līdz 22.11.2023. sazināties ar KP ekonomistu Andri Vītolu (andris.vitols@kp.gov.lv, +371 68806489).

Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā.