Apvienošanās Informācija presei Jaunumi

16.05.2024. Konkurences padome (KP) saņēma Itālijas koncerna S.A.P.I.-SOCIETA AZIONARIA PRODOTTI INDUSTRIALI-SOCIETA PER AZIONI apvienošanās ziņojumu par kopīgas kontroles gūšanu pār UAB Rietavo veterinarinės sanitarijos un SIA “Reneta”. Kopīgas kontroles iegūšana plānota kopā ar UAB Imlitex Holdings un UAB Duetra  pastarpināti ar UAB Cross Financing Company.

Itālijas koncerns S.A.P.I.-SOCIETA AZIONARIA PRODOTTI INDUSTRIALI-SOCIETA PER AZIONI veic darbības, kas saistītas ar dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu apstrādi ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē, ar 26 rūpnīcām Eiropā, Dienvidamerikā, Jaunzēlandē.

UAB Imlitex Holdings veic holdinga kompānijas darbības, un to saistītais uzņēmums SIA Imlitex Latvija nodarbojas ar elektroenerģijas vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, kā arī balansēšanas pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmums pārdod arī izejvielas pārtikas un ķīmiskajai rūpniecībai, savu darbību izvēršot Latvijā un Lietuvā.

SIA Reneta nodarbojas ar specifiska riska dzīvnieku izcelsmes produktu savākšanu un nodošanu utilizācijai SIA Reneta mātes uzņēmumam Lietuvā. SIA Reneta ražotne BIOVAST Saldū no Latvijā, Lietuvā, Polijā un Igaunijā iepirktiem zivju blakusproduktiem izgatavo augstākās kvalitātes lašu miltus un lašu eļļu, ko piegādā Eiropas un Āzijas tirgiem. Izgatavotie zivju izcelsmes proteīnu produkti tiek izmantoti pilnvērtīgas zivju, mājdzīvnieku, kažokzvēru, putnu un cūku barības ražošanai.

UAB Cross financing company ir īpašam nolūkam (holdinga darbībai) dibināts uzņēmums, kam 100% pieder UAB Rietavo veterinarinė sanitaria un SIA Reneta daļas.

Ņemot vērā iepriekš minēto, apvienošanās dalībnieku un to saistīto sabiedrību darbība pārklājas dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu vairumtirdzniecības tirgū Austrumeiropā un Centrāleiropā (ieskaitot Ziemeļeiropu).

Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem KP jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.

Tirgus dalībnieki vai citas ieinteresētās puses, kas vēlas sniegt viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz konkurenci, aicināti līdz 2024. gada 30. maijam sniegt viedokli, nosūtot to Konkurences padomes vecākajai ekspertei Vitai Ozerei (vita.ozere@kp.gov.lv) vai aizpildīt zemāk esošo tīmekļa formu. 

Plašāka informācija par konkrēto apvienošanos un apvienošanās kontroli Latvijā.