Apvienošanās Informācija presei Jaunumi

5. augustā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru SIA “Tolmets” iegūst kopīgu izšķirošu ietekmi pār melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšanas, pārstrādes un tirdzniecības jomas pārstāvošās sabiedrības SIA “ATITA” aktīviem. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “Tolmets” pamatdarbība ir melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un tirdzniecība, kā arī savu nekustamo īpašumu, mašīnu un iekārtu iznomāšana citiem metāllūžņu iepirkšanas un otrreizējās pārstrādes uzņēmumiem. Savukārt SIA “ATITA” pamatdarbība ir melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšana, otrreizēja pārstrāde un tirdzniecība, līdz ar to apvienošanās ietekmē melno un krāsaino metāllūžņu iepirkšanas, pārstrādes un tirdzniecības tirgu. SIA “ATITA” darbojas Latvijas teritorijā, un tai ir četri metāllūžņu pieņemšanas punkti Latgalē – Rēzeknē, Dagdā, Kārsavā un Ludzā.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū Latvijā, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.


Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.