Apvienošanās Informācija presei Jaunumi

12. augustā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Luxembourg Investment Company 422 S.à.r.l. iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA “Energia Verde”.

Luxembourg Investment Company 422 S.à.r.l. un ar to saistīto sabiedrību SIA “Fortum Jelgava” (tuvākā laikā plānota firmas maiņa uz SIA “Gren Jelgava”), SIA “Fortum Latvia” (tuvākā laikā plānota firmas maiņa uz SIA “Gren Latvija”) un SIA “Fortum Daugavpils” (tuvākā laikā plānota firmas maiņa uz SIA “Gren Daugavpils”), kā arī SIA "Energia Verde” pamatdarbība pārklājas siltumenerģijas ražošanā, pārvadē un tirdzniecībā, kā arī elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, apvienošanās ietekmē siltumenerģijas ražošanas un piegādes tirgus centralizētajā siltumapgādes tīklā tirgu, CO2 emisijas kvotu tirdzniecības tirgu un elektroenerģijas ražošanas un vairumtirdzniecības obligātā iepirkuma ietvaros tirgu.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.


Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.