Apvienošanās Informācija presei Jaunumi

30. septembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru SIA “RB ELG” iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA “European Lingerie Group”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “RB ELG” pamatdarbības veids ir holdingkompāniju darbība. Ar uzņēmuma saistīto sabiedrību darbība ir cita monetārā starpniecība, līzinga un patēriņa kreditēšana, pārņemtā nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana. Savukārt SIA “European Lingerie Group” un to saistīto sabiedrību pamatdarbības veidi ir holdingkompāniju darbība, audumu un apakšveļas ražošana, to vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība. Grupas uzņēmumi strādā Baltijā, Ungārijā un Vācijā. Uzņēmumu grupai Latvijā pieder uzņēmums “Lauma Fabrics”, kas nodarbojas ar audumu ražošanu apakšveļai, kuri tiek piegādāti vadošajām rūpnīcām gan Eiropā, gan citos pasaules reģionos, kā arī tā ražo zīmola “Lauma Medical” medicīnas tekstilu.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.


Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.