Jaunumi Statistika

2013. gadā tika izveidots Konkurences padomes Aizliegtu vienošanos departaments, kas šogad, 2021. gada februārī, svin astoņu gadu pastāvēšanas gadadienu. Astoņu gadu laikā cīņa pret karteļiem jeb konkurentu aizliegtām vienošanām ir bijusi jēgpilna un augstu novērtēta kā pašmāju ietvaros, tā starptautiskā līmenī. 

Piemēram, iestādes darbs karteļu apkarošanā novērtēts kā trešais aktīvākais starp visām Eiropas Ekonomikas zonas jurisdikcijām, liecina Policy and Regulatory Report (PaRR) veiktā analīze 2019. gadā.

Vairāku gadu garumā Konkurences padome ir ne vien izskaudusi karteļus un mazinājusi to negatīvo ietekmi Latvijas tautsaimniecības attīsībā, bet arī veicinājusi konkurences kultūru, brīdinot un izglītojot uzņēmējus un publiskas personas, tādējādi jau preventīvi novēršot potenciālu karteļu veidošanos. Dalīšanās ar pieredzi un zināšanām izglītojošajos pasākumos, kā arī ilglaicīga pieredzes apmaiņa ar tādiem partneriem kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Iepirkumu uzraudzības birojs, Valsts ieņēmumu dienests un citām institūcijām, norāda, ka Konkurences padomes veikums ir noderīgs kā publisko iepirkumu pasūtītājiem un uzņēmējiem, tā sabiedrībai kopumā. 

Infografika par Aizliegtu vienošanos departamenta darbību no 2013. līdz 2021.gadam. Statistikas dati.