Jaunumi

Bieži vien publiskie iepirkumi ir vēl neapzināta attīstības iespēja uzņēmuma izaugsmei. Vienlaikus iepirkumi ir paaugstināta riska vide, kurā nereti atklāti pārkāpumi, kas ir dažādu valsts uzraugošo iestāžu kompetencē. Latvijā būtiskākais un visbiežāk konstatētais konkurences tiesību pārkāpums ir tieši uzņēmumu aizliegtas vienošanās publiskajos iepirkumos.

Lai iepirkumu pretendentus izglītotu par biežākajiem riskiem iepirkumos un preventīvi uzlabotu iepirkumu vidi, Konkurences padome (KP), Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) ir apvienojuši spēkus vebinārā “Godīga dalība publiskajā iepirkumā”, lai dažādu kompetenču griezumā pilnveidotu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoru dalībnieku zināšanas.

Vebinārs norisināsies trešdien, 8. septembrī, tiešsaistē.

Semināra mērķis ir izglītot publisko iepirkumu pretendentus par riskiem, piedaloties iepirkumos, un sniegt informāciju, kā  izvairīties no pārkāpumu pieļaušanas un godīgas konkurences ierobežošanas.

Seminārā uzstāsies:

  • Konkurences padomes Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite ar prezentāciju “Vienošanās aizliegums publiskajā iepirkumā”.
  • Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve Inta Nolle ar prezentāciju “Ja pamani korupcijas signālu – ziņo!”.
  • Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) Tiesību aktu piemērošanas departamenta vecākā referente-juriste Ilona Skangale ar prezentāciju “IUB funkcijas publisko iepirkumu procesā un uzņēmējiem noderīga informācija”.

Vietu skaits ir ierobežots, lūgums jaunajiem uzņēmējiem pieteikties līdz 6. septembrim (ieskaitot), rakstot uz e-pastu: Anna.Karolina.Saule@kp.gov.lv.