Jaunumi

Šodien, Pasaules Konkurences dienā, Konkurences padomē apbalvošanas pasākumā viesojas iestādes rīkotā vidusskolēnu un studentu eseju konkursa “Progress sākas tur, kur ir konkurence” eseju autori. Skolēni un studenti esejās sniedza savu skatījumu par būtisko konkurences nozīmi gan savā ikdienas, gan valsts kopējā attīstībā.

Eseju konkurss tika izsludināts divām grupām – vidusskolēniem un bakalaura un 1. līmeņa augstākās izglītības studiju ekonomikas un tiesību zinātņu studentiem. Eseju konkursā kopumā piedalījās 20 dažādu Latvijas reģionu skolēni un studenti, no kuriem apbalvojumu par labākajām esejām atbilstoši konkursa nolikumam tika atzīti šādu skolēnu darbi:

vieta – Anastasija Mašņuka no Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas; vieta – Roberts Raismans no Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Savukārt par labākajiem darbiem studentu kategorijā tika atzītas šo autoru esejas:

vieta – Jana Vārpa no Biznesa augstskolas Turība; vieta – Sintija Beka no Alberta Koledžas.

Tāpat Alberta Koledžas studentes Lienas Tīdenas darbs saņēma iestādes atzinību par oriģinālu pieeju konkurences nozīmes demonstrēšanā.

Savās esejās skolēni un studenti sniedza savu redzējumu par konkurences nepieciešamību un nozīmi gan individuālā, gan sabiedrības līmenī. Skolēni un studenti akcentēja – lai arī konkurencei ir šķietami neērts raksturs, no tās nav jābaidās. Piedaloties konkurences cīņā, personai vai uzņēmumam rodas motivācija kļūt labākam par sāncenšiem un meklēt jaunus risinājumus, lai sasniegtu uzstādītos mērķus. Vienlaikus konkursa dalībnieki norādīja uz tieši godīgas konkurences nozīmi, kas tādējādi sniedz lielāko ieguvumu visai sabiedrībai.

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama: “Konkurences padome ik dienu risina konkurences kropļojumu jautājumus. Tāpat iestāde nereti saskaras arī ar sabiedrības iecietīgo attieksmi pret konkurences pārkāpumiem, kas ļoti apgrūtina šo pārkāpumu izskaušanu. Šī iemesla dēļ esam gandarīti par jauniešu – nākamo uzņēmēju un lēmumpieņēmēju – viedokli un vīziju par godīgas konkurences nozīmi, kas ir īpaši būtiski veselīgas konkurences kultūras veidošanā Latvijā.”

Konkurences padome pateicas visiem skolēniem un studentiem, kas piedalījās eseju konkursā. Konkurss notika no šī gada 9. līdz 31. oktobrim.