Jaunumi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), kā arī Konkurences padome (KP) aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci trešdien, 9. augustā, plkst. 12.00, lai stāstītu par pašvaldību pieaugošo tendenci nodarboties ar uzņēmējdarbību, kā arī veikto pētījumu par iedzīvotāju attieksmi pret šo problēmu.

Preses konferencē piedalīsies LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama. Pasākuma laikā tiks prezentēta arī sabiedriskās domas pētījuma centra “SKDS” veiktā aptauja par iedzīvotāju noskaņojumu šādos jautājumos:

kas ir labāks uzņēmuma vadītājs – pašvaldība vai privātais sektors; galvenie iemesli, kāpēc pēc iedzīvotāju domām pašvaldībām nevajadzētu nodarboties ar uzņēmējdarbību; vai ir nepieciešams ar normatīvo aktu palīdzību precīzāk noteikt jomas, kurās pašvaldības drīkst veidot savus uzņēmumus.

“Konkurence ir tā, kas patērētājam nodrošina zemāku cenu, vienlaikus veicinot arī pakalpojuma kvalitāti. Pašvaldībām, iesaistoties biznesā, konkurence tiek būtiski kropļota, jo tām ir pietiekami lieli administratīvie resursi, lai radītu tādus spēles noteikumus, kuri ir nesalīdzināmi ar privāto sektoru. Pie šāda scenārija pakalpojums kļūst neefektīvs un dārgs. Spilgts piemērs ir atkritumu apsaimniekošanas nozare,” uzsver LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, norādot, ka galā pakalpojumi tiek subsidēti par nodokļu maksātāju naudu.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama norāda: “Diemžēl arvien pieaugošāka problēma godīgai uzņēmējdarbībai Latvijā ir kļuvuši valsts un pašvaldību radītie konkurences kropļojumi un konkurences neitralitātes principu klaja ignorēšana. Publisku personu nepamatota iesaiste uzņēmējdarbībā liedz sabiedrībai saņemt kvalitatīvus un inovatīvus pakalpojumus par konkurējošu cenu.”

Žurnālisti laipni gaidīti LTRK un KP preses konferencē trešdien, 9. augustā, plkst. 12.00 Uzņēmēju namā, Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā. Lūdzam dalību iepriekš pieteikt, rakstot sabiedrisko attiecību konsultantei Rūta Grikmane uz e-pastu pr@chamber.lv vai zvanot 29630923.

 

Papildu informācijai:

Rūta Grikmane

Sabiedrisko attiecību konsultante

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija

+ 371 67830825; M. + 371 29630923

pr@chamber.lv