Jaunumi

Konkurences padomes (KP) tiesvedības pret Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) nominētas starptautiskajā GCR Awards 2019 konkursā kā gada notikums konkurences tiesību piemērošanā.  Par KP veikumu ikviens interesents var nobalsot līdz 22. februārim.

Nominācijā “Enforcement action of the year” kā laureāti izvirzīti četri konkurences uzraugi – Eiropas komisija, ASV Federālā tirdzniecības komisija, ASV Vašingtonas štata ģenerālprokurors, tostarp arī Latvijas Republikas Konkurences padome. Laureāts tiks noteikts atklātā sabiedrības balsojumā.

KP starptautiski  pamanīta par tiesvedībām, kuras sekoja 2013. gada lēmumam par AKKA/LAA monopolstāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, piemērojot mazajiem un vidējiem veikaliem un pakalpojumu sniedzējiem par mūzikas atskaņošanu apmeklētājiem domātās telpās ievērojami augstāku tarifu, nekā tas ir Lietuvā un Igaunijā, kā arī vairumā citu ES dalībvalstu.

AKKA/LAA pārsūdzēja KP lēmumu gan Administratīvajā apgabaltiesā, gan Augstākajā tiesā. 2017. gadā Eiropas Savienības Tiesa pēc būtības atzina par pamatotu KP piemēroto metodi netaisnīgu cenu novērtēšanā 2013. gada lietā, ar kuru konstatēts pārkāpums un uzlikts naudas sods AKKA/LAA par pārmērīgu tarifu piemērošanu. Šis spriedums sniedza skaidrus norādījumus par turpmāko praksi pārmērīgu cenu analīzē, kas tagad inovatīvās pieejas dēļ ir kļuvis par piemēru, uz kuru atsaucas citas ES dalībvalstis.

Balsot par Latviju iespējams tikai no iestāžu/uzņēmumu oficiālajiem e-pastiem līdz 22. februārim  šeit!