Jaunumi

Konkurences padome šodien, 29. jūnijā, no plkst. 19.30 Cēsīs sarunu festivālā “LAMPA” aicina uz aizraujošu stratēģisko lomu spēli “Kartelis”, kurā dalībnieki varēs iejusties godprātīgo un negodprātīgo uzņēmēju lomās. Spēles mērķis ir atraktīvā veidā klātesošos izglītot par vienu no smagākajiem un izplatītākajiem konkurences tiesību pārkāpumiem – karteļiem jeb konkurentu aizliegtām vienošanām.

Konkurentu aizliegtas vienošanās par cenām, dalību iepirkumos, tirgu un klientu sadali u.c. tiek salīdzinātas ar zādzību no sabiedrības, jo to rezultātā var tikt veicināts nepamatots preču un pakalpojumu sadārdzinājums par vidēji 20 %. Lai veicinātu sabiedrības izpratni par aizliegtu vienošanos graujošo ietekmi uz konkurenci, Konkurences padome ir sagatavojusi stratēģisku lomu spēli “Kartelis”.

Festivāla “LAMPA” apmeklētāji spēlē varēs iejusties karteļa dalībnieku, godīgu uzņēmēju un konkurenci uzraugošās iestādes lomās, lai piedzīvotu konkurences pārkāpuma sekas, meklētu risinājumus, kā apturēt karteli, un veicinātu uzticēšanos Konkurences padomei pārkāpumu atklāšanā. Spēles seansi tiks organizēti šodien Valsts kancelejas teltī “Būt saspēlē” no plkst. 19.30.

Spēle “Kartelis” ir viena no pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies! aktivitātēm, kas festivālā aicinās diskutēt par godprātīgas rīcības pamatprincipiem. Tāpat #Atkrāpies! kustībā piedalīsies Finanšu ministrija, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts darba inspekcija, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un Nodarbinātības valsts aģentūra, kas ar dažādām spēlēm, diskusijām, veiklību un zināšanu pārbaudēm aicinās meklēt atbildes godprātības un pilsoniskās līdzatbildības veicināšanai Latvijā.