Jaunumi

Šodien, 17. aprīlī, Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama Igaunijas pilsētā Tartu piedalās 7. Baltijas Gāzes tirgus foruma paneļdiskusijā, kas veltīta reģionālā gāzes tirgus izveidei un attīstībai.

7. Baltijas Gāzes tirgus forumu rīko Igaunijas konkurences iestāde, un tajā aicināti piedalīties pārstāvji no Baltijas valstu un Somijas konkurenci uzraugošajām, tirgu regulējošām un citām iestādēm. Forums noris vairākās paneļdiskusijās gan par gāzes tirgus aktualitātēm, gan nākotnes izaicinājumiem.

Konkurences padomes priekšsēdētāja S. Ābrama piedalās paneļdiskusijā, kas veltīta iespējamai Baltijas-Somijas gāzes tirgus izveidei līdz 2020. gadam, iepazīstinot ar iestādes skatījumu par šāda tirgus iespējamiem izaicinājumiem un ieguvumiem.

S. Ābrama: “Pērn viena no konkurences nozīmīgākajām aktualitātēm bija dabasgāzes tirgus atvēršana. Pašlaik tirgus aizvien pielāgojas jaunajiem apstākļiem, lai patērētājiem un uzņēmējiem sniegtu visus iespējamos konkurences labumus no liberalizētā tirgus. Tomēr, ņemot vērā tirgus specifiku, kā nākamo soli no konkurences viedokļa ir vērtīgi apsvērt Baltijas valstu un Somijas reģionālā tirgus izveidi.”

Savukārt rīt, 18. aprīlī, Igaunijas konkurences iestāde pēc līdzīga formāta rīko 25. Baltijas Elektrības tirgus forumu, kur plānots apspriest vienota reģionālā elektrības tirgus izveidi.