Jaunumi

Šodien un rīt, 23. un 24. maijā, Konkurences padomes pārstāvji piedalās seminārā par korupcijas un konkurences tiesību pārkāpumiem publiskajos iepirkumos. Apmācības vada Pasaules bankas eksperts korupcijas un konkurences tiesību jautājumos V. Maikls Krāmers (W. Michael Kramer).

Semināra laikā tiks analizētas reālas situācijas, kas saistītas ar atklātiem korupcijas gadījumiem un no tiem izrietošiem konkurences tiesību pārkāpumiem un citām krāpnieciskām darbībām publiskajos iepirkumos. Pasākuma mērķis ir palielināt zināšanas un veicināt darbības efektivitāti valsts iestādēm, kuru darbība ikdienā saistās ar iepirkumiem.

Seminārā piedalās Latvijas un Lietuvas konkurences, korupcijas apkarošanas un publisko iepirkumu, t.sk. Eiropas Savienības struktūrfondu uzraudzības iestāžu pārstāvji. Pasākuma organizatori ir Valsts kanceleja, Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, kā arī Starptautiskais Pārvaldības un risku institūts (The International Governance and Risk Institute).

Skaidrīte Ābrama, Konkurences padomes priekšsēdētāja: “Aizliegtas vienošanās publiskajos iepirkumos jau vairākus gadus ir biežāk atklātais konkurences tiesību pārkāpums Latvijā. Bieži ir gadījumi, kad konkurences pārkāpumi iet roku rokā ar korupciju, kas tikai apliecina nepieciešamību palielināt savas prasmes un profesionalitāti, lai gādātu par godīgu un vienlīdzīgu konkurences vidi.”