Šodien, 4. decembrī ar vienbalsīgu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Konkurences komitejas dalībvalstu balsojumu Konkurences padomes loceklis Kārlis Piģēns tika uz trešo termiņu pēc kārtas ievēlēts OECD Konkurences komitejas Birojā, turpinot iesākto darbu pie starptautiskās konkurences politikas veidošanas arī 2026. gadā.
K. Piģēns: “Mana kā Latvijas pārstāvja ievēlēšana Birojā uz trešo termiņu pēc kārtas turpina apliecināt un nostiprināt arī visas Konkurences padomes kopējā zināšanu un paveiktā darba atzinīgu novērtējumu starptautiskā līmenī pasaules ekonomiski attīstītāko valstu vidū.”
Vienlaikus Birojā tika ievēlēti arī pārstāvji no Austrijas, ASV, Francijas, Lielbritānijas, Eiropas Savienība Eiropas Komisijas persona, Austrālijas, Rumānijas, Polijas, Dienvidkorejas, Ungārijas, Čīles, Itālijas, Vācijas, Grieķijas un Zviedrijas.
Jau 2024. un 2025. gadā K. Piģēns pārstāvēja Latviju Birojā, un iepriekšējo reizi Latvijas Konkurences padome tika pārstāvēta OECD Konkurences komitejas Birojā 2018. gadā, kad organizācijā tika ievēlēta iepriekšējā Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama, tādējādi kļūstot par pirmo Austrumeiropas pārstāvi Birojā.
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD (angliski - Organisation for Economic Co-operation and Development) ir 1961. gadā dibināta starpvaldību organizācija, kas apvieno 38 attīstītākās pasaules valstis. Tās galvenā mītne atrodas Francijā, Parīzē. 2016. gada 1. jūlijā Latvija kļuva par OECD 35. dalībvalsti.
OECD ir unikāls forums un globāli atzīts ekspertīzes centrs, kas dalībvalstīm dod iespēju efektīvi risināt tām interesējošos jautājumus dažādās nozarēs. Organizācijas misija ir veidot un popularizēt reformas, kas uzlabo iedzīvotāju dzīves līmeni un sociālekonomiskos apstākļus, kā arī ekonomikas konkurētspēju. Lai šo mērķi sasniegtu, OECD kopā ar valstu valdībām, politikas veidotājiem izstrādā starptautiskas vadlīnijas un standartus ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību, un rast atbildes uz aktuāliem globāliem izaicinājumiem. OECD darbs tiek veidots tematiskajās komitejās, t.sk. konkurences tiesībām veltītajā Konkurences komitejā.