Jaunumi

20. jūnijā Konkurences padome pieņēma atļaujošu lēmumu Zviedrijas pasažieru un kravu pārvadājam pa jūras ceļiem Stena Line Scandinavia AB paplašināt darbību un iegūt kopīgu izšķirošu ietekmi pār SIA “Baltreiss”, kas nodarbojas ar kravu pārvadāšanu pa autoceļiem. Iestāde konstatēja, ka darījums konkurencei neradīs kaitējumu, tāpēc lēma par tā atļaušanu.

Konkurences padome apvienošanās ziņojuma izvērtēšanas laikā konstatēja, ka darījums ietekmēs divus tirgus: kravu autopārvadājumu tirgu Latvijā un jūras pārvadājumu tirgu starp Zviedriju, Baltijas valstīm un to attiecīgajām iekšzemes robežvalstīm (Krieviju, Baltkrieviju u.c.).

Tā kā abu tirgus dalībnieku darbība nepārklājas, apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem, Konkurences padome lēma atļaut Stena Line Scandinavia AB kopīgi ar SIA “Baltreiss” pašreizējiem īpašniekiem iegūt kopīgu izšķirošu ietekmi pār Latvijā reģistrēto uzņēmumu.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.