Jaunumi

23. novembrī Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut AS „VIRŠI-A” un ar to saistītajam uzņēmumam SIA „Viršu nekustamie īpašumi” iegādāties no SIA „Latvijas nacionālā nekustamo īpašumu aģentūra” divas degvielas uzpildes stacijas Rīgā un vienu Bauskas novadā. Darījums atļauts, jo iestāde nekonstatēja iespējamu kaitējumu konkurencei.

Apvienošanās darījums īstenots divos posmos. 2016. gadā AS „VIRŠI-A” iegādājās divus SIA „Latvijas nacionālā nekustamo īpašumu aģentūra” piederošos aktīvus, proti, degvielas uzpildes staciju „DUS Grenstāle”, kas atrodas Brunavas pagastā, Bauskas novadā, un degvielas uzpildes staciju, kas atrodas Uzvaras bulvārī 16, Rīgā. Savukārt pašlaik SIA „Viršu nekustamie īpašumi” no šī paša uzņēmuma plāno iegādāties degvielas uzpildes staciju, kas atrodas Maskavas ielā 450K, Rīgā. Tā kā abi darījumi notiek secīgi divu gadu laikā, tad saskaņā ar apvienošanās noteikumiem tie ir uzskatāmi par vienu apvienošanos.

KP konstatēja, ka apvienošanās ietekmēs trīs tirgus: 1) benzīna un dīzeļdegvielas tirgu Grenstālē un tās tuvākā apkārtne 2-3 km robežās, autoceļš A7 posmā Bauska – Lietuvas robeža; 2) benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā un 20 km ap tās robežu (izņemot Ogres virzienā 10 km); 3) benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgu pie autoceļa A6 posmā Rīga  – Koknese.

Iestāde secināja, ka pirmajā tirgū viens uzņēmums nomainīs otru, tāpēc horizontālā pārklāšanās nav konstatējama. Savukārt otrajā un trešajā ietekmētajā tirgū nelielais AS  „VIRŠI-A” apgrozījuma pieaugums radīs nebūtiskas koncentrācijas izmaiņas, un konkurence netiks samazināta. Ņemot vērā, ka KP nekonstatēja iespējamu kaitējumu konkurencei, KP plānoto darījumu lēma atļaut.