Jaunumi

Konkurences padome (KP) noslēdza iedzīvotāju aptauju par kompensējamo zāļu pieejamību Latvijā, kas tika veikta iestādes tirgus uzraudzības ietvaros par kompensējamo zāļu izplatīšanu un ar to saistītajiem iespējamajiem konkurences ierobežojumiem.

Aptaujāšanas dati liecina, ka vairāk nekā 60 % Latvijas iedzīvotāju ir bijusi apgrūtināta iespēja iegādāties nepieciešamos kompensējamos medikamentus, kas gandrīz ceturtajai daļai respondentu ir būtiski ietekmējis veiksmīgu ārstēšanās procesu. Problemātika novērojama gan lielo tīklu, gan privātajās aptiekās visā Latvijas teritorijā.

KP vērš uzmanību, ka anketā īpaša uzmanība pievērsta 12 kompensējamo zāļu sarakstā B iekļautajiem medikamentiem, kas paredzēti asinsrades orgānu, kaulu, hormonālas sistēmas, onkoloģisko slimību, diabēta, vīrusu un elpošanas sistēmas slimību ārstēšanai, tomēr iedzīvotāji bija aicināti izteikties arī par grūtībām iegādāties citus zāļu sarakstā iekļautos medikamentus.

KP tirgus uzraudzībā analizē kompensējamo zāļu izplatīšanu un ar to saistītos iespējamos konkurences ierobežojumus, tāpēc aptaujā vērtēja zāļu fizisko pieejamību aptiekās, nevis zāļu cenu. Tirgus uzraudzības gala secinājumi gaidāmi vasaras otrajā pusē.

Saite uz aptauju – https://goo.gl/QJHzXa.

Aptaujā ietvertās zāles: Avonex, Berodual N, Brilique, Enbrel, Humalog, Hydrea 500mg, Myfortic 360mg, Sandostatin LAR, Reyataz, Prolia, Truvada un Viread.