Jaunumi

5. novembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut divas degvielas tirgotāja AS „Virši-A” vienošanās ar konkurentiem – SIA „MC” un SIA „KURZEMES SĒKLAS”. Izvērtējot vienošanās, KP secina, ka tādējādi uzlabosies konkurences situācija degvielas tirgū, kā arī AS „Virši-A” klientiem būs iespēja izmantot uzņēmuma piešķirtās atlaides plašākā Latvijas teritorijā.

Vienošanās ietvaros AS „Virši-A” klientiem degvielas maksājuma karti būs iespējams izmantot arī SIA „MC” un SIA „KURZEMES SĒKLAS” degvielas uzpildes stacijās (DUS).

Izvērtējot vienošanās, KP nesaredz draudus konkurencei. Vienošanās rezultātā palielināsies to uzņēmumu skaits, kas spēj piedāvāt DUS tīkla pakalpojumus ievērojamā Latvijas teritorijā, tā radot konkurenci lielākajiem DUS tīkliem. Tāpat vienošanās labvēlīgi ietekmēs patērētājus, AS „Virši-A” klientiem sniedzot iespēju izmantot uzņēmuma piešķirtās atlaides plašākā teritorijā un lielākā skaitā DUS.

Kā liecina uzņēmumu sniegtā informācija, vienošanās ļaus AS „Virši-A” piesaistīt lielāku klientu skaitu un palielināt savu konkurētspēju, piedaloties iepirkumu konkursos. Savukārt SIA „MC” un SIA „KURZEMES SĒKLAS” tiks sniegta iespēja palielināt apgrozījumu, atpazīstamību un klientu skaitu.

KP lēmums par AS „Virši-A” un SIA „MC” vienošanos

KP lēmums par AS „Virši-A” un SIA „KURZEMES SĒKLAS” vienošanos