Jaunumi

6. maijā Konkurences padome (KP) pieņēma atļaujošu lēmumu UAB “Bite Lietuva” iegūt izšķirošu ietekmi pār UAB “Spainetos Prekybos Sistema”. KP secināja, ka darījuma rezultātā konkurencei netiks nodarīts kaitējums.

KP izpētes laikā konstatēja, ka darījuma rezultātā tiks ietekmēti četri tirgi – mobilo sakaru pieslēguma nodrošināšanas pakalpojumu tirgus, mobilo sakaru pakalpojumu sniegšanas tirgus, mobilo telefonu, planšetdatoru un to aksesuāru, un tīkla iekārtu mazumtirdzniecības tirgus, kā arī mobilo telefonu, planšetdatoru un to aksesuāru, un tīkla iekārtu vairumtirdzniecības tirgus.

Izvērtējot apvienošanās darījumu, KP secināja, ka tirgus struktūra būtiski nemainīsies, konkurence nemazināsies, kā arī nevienā no ietekmētajiem tirgiem neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis, tādējādi apvienošanās ir atļaujama.

UAB “Bite Lietuva” Latvijā darbojas caur sev piederošo mobilo sakaru operatoru – SIA “Bite Latvija”. Savukārt UAB “Spainetos Prekybos Sistema” pieder SIA “Spaineta Latvija”, kas Latvijā nodarbojas ar SIA “Bite Latvija” pakalpojumu, kā arī telekomunikāciju iekārtu un ierīču mazumtirdzniecību.