Jaunumi

22. augustā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Procyone FZE iegūst izšķirošu ietekmi pār Latvijā reģistrēto SIA “Smart Aviation Holdings”, kam pieder aviosabiedrība SIA “SmartLynx Airlines”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Apvienotajos Arābu Emirātos reģistrētajai holdinga kompānijai Procyone FZE pieder vairākas sabiedrības, kas darbojas dažādos ar aviāciju saistītos tirgos, t.sk. gaisa kuģu tehniskā apkope, remonts un kapitālremonts, gaisa kuģu apkalpošana uz zemes, degvielas uzpilde un loģistika, gaisa kuģa ekipāžas apmācība un personāla atlase, privāto lidmašīnu čartera lidojumi un tūroperatoru aktivitātes un citi pakalpojumi. Savukārt SIA “Smart Aviation Holdings” ir holdinga kompānija, kuras grupas sabiedrības galvenokārt nodarbojas ar lidmašīnu iznomāšanu ar apkalpi un gaisa kuģa ekipāžas apmācību un personāla atlasi. Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētais tirgus ir gaisa kuģa ekipāžas apmācības tirgus.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.