Jaunumi

14. augustā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut degvielas tirgotāju SIA „RusLatNafta” un SIA „APARTS” apvienošanos. KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence, kā arī neizveidosies vai nenostiprināsies SIA „RusLatNafta” dominējošais stāvoklis benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū.

Pēc apvienošanās SIA „RusLatNafta” turpinās degvielas tirdzniecību no SIA „APARTS” pārņemtajās 19 degvielas uzpildes stacijās (DUS) Rīgā un citviet Latvijas teritorijā. Pašlaik SIA „RusLatNafta” degvielas tirdzniecību veic 16 DUS.

KP lēmumā norāda, ka SIA „RusLatNafta” līdz šim nav darbojusies nevienā no konkrētajiem tirgiem, kuros saimniecisko darbību veikusi SIA „APARTS”. Tādējādi apvienošanās rezultātā viens tirgus dalībnieks nomainīs otru, nemainoties tirgus struktūrai konkrētajos tirgos.

Apvienošanās procesā  SIA „APARTS” nodos visu savu mantu, tiesības un saistības SIA „RusLatNafta”. SIA „APARTS” beigs pastāvēt un tiks izslēgta no Latvijas Republikas Komercreģistra bez likvidācijas procesa.

2013. gadā SIA „RusLatNafta” un SIA „APARTS” kopējā tirgus daļa benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū Latvijā bija mazāka par 10%.

SIA „RusLatNafta” vienīgais dalībnieks, kam pieder 100% kapitāla daļu, ir Skotijā reģistrētais uzņēmums „Doriland Investments LP”. Savukārt SIA „APARTS” vienīgais dalībnieks, kam pieder 100% kapitāla daļu, ir Lielbritānijā reģistrētais uzņēmums „Blanco Line LLP”.

KP lēmums