Jaunumi

24. martā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut SIA “Linas Agro” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA “LATFERT” un SIA “PALEO”. Pēc darījuma izvērtēšanas KP secina, ka tā rezultātā netiks nodarīts kaitējums konkurencei minerālmēslu vairumtirdzniecības tirgū un augu aizsardzības līdzekļu vairumtirdzniecības tirgū.

SIA “Linas Agro” un SIA “LATFERT” savā starpā konkurē divos tirgos – minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu vairumtirdzniecībā Latvijā. Tā kā abas produktu grupas Latvijā pārsvarā ieved no ārvalstīm un par to izplatīšanu visbiežāk netiek slēgti ekskluzīvi līgumi, šo uzņēmumu klientiem nepieciešamības gadījumā nebūs šķēršļu minerālmēslus un augu aizsardzības līdzekļus iegādāties no citiem vairumtirgotājiem.

Tādējādi KP secina – apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis minerālmēslu vairumtirdzniecības tirgū un augu aizsardzības līdzekļu vairumtirdzniecības tirgū.

Savukārt SIA “PALEO” galvenais darbības veids ir sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana.

SIA “Linas Agro” ietilpst Lietuvas AB “Linas Agro Group” lauksaimniecības komercdarbības uzņēmumu grupā. Tajā ietilpst arī septiņi citi Latvijā reģistrēti uzņēmumi, t.sk. AS “Putnu Fabrika Ķekava”, SIA “Lielzeltiņi” un SIA “Broileks”.