Jaunumi

11.oktobrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut holdingkompānijai SIA „Glesum Investments" iegādāties 100 % SIA „Arēna Rīga" kapitāldaļu. Atļaujošs lēmums pieņemts, jo apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence, kā arī neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis jebkurā konkrētajā tirgū.

Lēmuma KP norāda, ka apvienošanās dalībnieku darbības jomas nepārklājās, un viena apvienošanās dalībnieka sniegtie pakalpojumi nav aizvietojami ar otra tirgus dalībnieka pakalpojumiem. Apvienošanās rezultātā SIA „Arēna Rīga” īpašnieks tiek aizstāts ar citu tirgus dalībnieku, nemainoties tirgus struktūrai.

Vienam no SIA „Glesum Investments” īpašniekiem pieder 9,76 % AS „Dinamo Rīga” akciju, un viņš ir arī AS „Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs. SIA „Arēna Rīga” iznomā hokejam piemērotas telpas un AS „Dinamo Rīga” ir hokeja klubs, kura darbībai šādas telpas ir nepieciešamas. Izvērtējot šīs saistības ietekmi uz konkurenci, KP secināja, ka apvienošanās būtiski neietekmēs pārējo pasākumu rīkotāju iespējas rīkot mūzikas, kultūras, sporta vai citus liela apjoma pasākumus, ņemot vērā, ka SIA „Arēna Rīga” saglabājas saimnieciska interese nodrošināt pēc iespējas lielāku telpu noslodzi, iegūstot iespējami lielākus ienākumus.

Pēc apvienošanās SIA „Glesum Investments” iegūs izšķirošu ietekmi arī SIA „Arena Catering”, kas sniedz publiskās ēdināšanas pakalpojumus Arēna Rīga telpās pasākumu laikā, kā arī piedāvā ēdināšanas pakalpojumus izbraukuma banketiem, un SIA „Arena Cogeneration”, kuras plānotais darbības veids ir elektroenerģijas ražošana, bet darbība nav uzsākta.

KP lēmums