Jaunumi

20.aprīlī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut SIA „Astarte Nafta” iegādāties četras SIA firma „Viada” degvielas uzpildes stacijas, kas atrodas Rojā, Aknīstē, Tukumā un pie autoceļa A9 Valgundes pagastā.

SIA „Astarte Nafta” līdz šim nav darbojusies nevienā no minētajām vietām, tādējādi darījuma rezultātā viens tirgus dalībnieks nomainīs otru, bet tirgus struktūra nemainīsies un attiecīgi netiks radīts kaitējums konkurencei.

SIA „Astarte Nafta” nodarbojas ar degvielas mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību, un pirms KP vērtētā darījuma tās īpašumā bija 15 degvielas uzpildes stacijas.

SIA firma „Viada” darbības veids ir degvielas mazumtirdzniecība. Pirms darījuma SIA firma „Viada” un tās saistītie uzņēmumi degvielas mazumtirdzniecību veica kopumā 19 degvielas uzpildes stacijās.

Darījums, kura ietvaros viens tirgus dalībnieks iegūst daļu cita tirgus dalībnieka aktīvu (šajā gadījumā – degvielas uzpildes stacijas), Konkurences likuma izpratnē tiek vērtēts kā apvienošanās, tādējādi, izpildoties likumā noteiktajiem kritērijiem, tam nepieciešama KP atļauja.

Apvienošanā KP jāvērtē, ja uzņēmumu kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā ir bijis ne mazāks par 25 miljoniem latu vai arī to kopējā tirgus daļa konkrētajā tirgū pārsniedz 40 procentus.

Tā kā degvielas uzpildes stacija Aknīstē pilsētā un tās tuvākajā apkārtnē ir vienīgā, attiecīgi konkrētajā tirgū pārsniedzot 40% tirgus daļu, SIA „Astarte Nafta” un SIA firma „Viada” darījums bija jāvērtē KP.

Lēmums pieejams šeit >>>