Jaunumi

12. novembrī Konkurences padome (KP) pieņēma atļaujošu lēmumu SIA „Astarte Nafta” pārņemt SIA „RNS-D” piederošos aktīvus, tādējādi īpašumā iegūstot astoņas degvielas uzpildes stacijas. KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū.

Pēc darījuma noslēgšanas SIA „Astarte Nafta” īpašumā iegūs kopumā astoņas degvielas uzpildes stacijas Preiļu, Daugavpils, Salas, Madonas, Pļaviņu, Cesvaines un Līvānu novadā, kā arī Jēkabpilī. Savukārt saskaņā ar apvienošanās ziņojumā norādīto informāciju SIA „RNS-D” pārtrauks degvielas mazumtirdzniecību degvielas uzpildes stacijās, taču turpinās nodarboties ar degvielas vairumtirdzniecību.

Izvērtējot ietekmi uz konkurenci, KP secina, ka apvienošanās ietvaros viens tirgus dalībnieks nomainīs citu, nemainot tirgus struktūru un tādējādi nesamazinot konkurenci.

Abu apvienošanās uzņēmumu galvenie darbības veidi ir degvielas mazumtirdzniecība degvielas uzpildes stacijās un degvielas vairumtirdzniecība.