Jaunumi

3. martā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut izšķirošas ietekmes maiņu pār AS “Rautakesko”, no vienpersoniskas iegūstot kopīgu. Izvērtējot darījuma ietekmi uz konkurenci, KP secina – apvienošanās neradīs koncentrācijas izmaiņas būvmateriālu un citu “dari pats” preču vairumtirdzniecības tirgū.

Līdz apvienošanās darījuma īstenošanai Rautakesko Oy bija vienpersoniska izšķiroša ietekme pār AS “Rautakesko”, kas Latvijā darbojas gan ar būvmateriālu un citu “dari pats” (do it yourself) preču vairumtirdzniecību, gan mazumtirdzniecību astoņos “K-Rauta” veikalos.

Pēc darījuma Rautakesko Oy zaudēs vienpersonisku, taču saglabās kopīgu izšķirošu ietekmi pār AS “Rautakesko” kopā ar UAB “Litvalda” un divām fiziskām personām.

Apvienošanās darījums tiks īstenots caur UAB “Senukų prekybos centras”, kas pieder Rautakesko Oy kopā ar Lietuvas sabiedrību UAB “Litvalda” un divām fiziskām personām. UAB “Senukų prekybos centras” nodarbojas ar būvmateriālu un citu “dari pats” preču vairumtirdzniecību.

Gan pirms, gan arī pēc apvienošanās UAB “Senukų prekybos centras”, Rautakesko Oy un AS “Rautakesko” ietilpst Kesko koncernā.