Jaunumi

17. maijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru Auto-Bon Oy iegūst izšķirošu ietekmi pār KW Bruun Baltic OU, iegādājoties tā kapitāldaļas 100 % apmērā no Dānijā reģistrētas sabiedrības Interdan Bil A/S. Atļauja dota, jo apvienošanās rezultātā nemazināsies konkurence ietekmētajos tirgos.

Auto-Bon Oy ir Somijā reģistrēta sabiedrība, kas Latvijā komercdarbību neveic. Taču uzņēmumam ir izšķiroša ietekme pār komercsabiedrībām, kas Latvijā importē un izplata vairumtirdzniecībā Hyundai, Suzuki, Isuzu un Ssang Yong vieglos pasažieru un vieglos komerciālos automobiļus, to rezerves daļas un piederumus. Savukārt KW  Bruun Baltic OU ir Igaunijā reģistrēta sabiedrība, kas Latvijā nodarbojas ar Peugeot automobiļu un to rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību.

Apvienošanās ietekmē trīs tirgus Latvijā: a) jaunu vieglo pasažieru automobiļu, b) jaunu vieglo komerciālo automobiļu, kā arī c) rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību. Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā, mainoties KW Bruun Baltic OU īpašniekiem, Latvijā nenotiks būtisks tirgus koncentrācijas pieaugums ietekmētajos tirgos, kā arī netiks samazināta konkurence, būtiski nemainīsies tirgus struktūra un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no ietekmētajiem tirgiem. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētāji cieš ilgtermiņā, jo tiem tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.