Jaunumi

14. augustā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut AS „POLIKLĪNIKA” iegūt izšķirošu ietekmi pār AS „VESELĪBAS CENTRU APVIENĪBA”. Atļaujošs lēmums pieņemts, jo apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence, kā arī neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis.

Izvērtējot apvienošanās ietekmi, KP pievērsa uzmanību trim tirgiem – zāļu vairumtirdzniecības tirgum Latvijā, kā arī primārās un sekundārās veselības aprūpes tirgiem. Zāļu vairumtirdzniecības tirgū darbojas AS „POLIKLĪNIKA” saistītais uzņēmums AS „RECIPE PLUS”, tādējādi konkrētais tirgus ir uzskatāms par vertikāli saistītu ar primārās un sekundārās veselības aprūpes tirgu. KP lēmumā secina, ka ietekme zāļu vairumtirdzniecības tirgū būs nebūtiska, jo zāļu piegādes uz veselības aprūpes centriem tiek veiktas nelielos apmēros.

Tāpat KP lēmumā secina, ka primārās un sekundārās veselības aprūpes tirgos Rīgā, Daugavpilī un Liepājā darbojas daudz konkurējošu uzņēmumu, tajā skaitā vairākas reģionālās slimnīcas, tāpēc kaitējums konkurencei netiks nodarīts un tirgus koncentrācija nepalielināsies.

AS „Repharm” ir 100% dalībniece AS „POLIKLĪNIKA”, kā arī AS „SENTOR FARM APTIEKAS”, SIA „VESELĪBAS APRŪPES CENTRS VALEO”, SIA „KLĪNIKA EGV” un AS „RECIPE PLUS”. Saistītie uzņēmumi pamatā darbojas zāļu izplatīšanas jomā, savukārt atsevišķi sastāvā esošie veselības centri sniedz veselības aprūpes pakalpojumus.

KP lēmums