Jaunumi

3. maijā Konkurences padome (KP) pieņēma atļaujošu lēmumu SIA “AGROCHEMA LATVIA” un SIA “GASCHEMA” īpašniekiem, Lietuvā reģistrētajai sabiedrībai UAB koncernas “ACHEMOS GRUPE”, iegādāties SIA “LITAGRA” īpašnieces, Lietuvā reģistrētās sabiedrības UAB “LITAGRA”, uzņēmuma daļas. Apvienošanās darījums atļauts, jo konkurencei netiks nodarīts kaitējums.

Saskaņā ar apvienošanās ziņojumā norādīto informāciju UAB koncernas “ACHEMOS GRUPE” iegādāsies UAB “LITAGRA” grupas tirdzniecības un graudu uzglabāšanas pakalpojumu uzņēmumus. SIA “AGROCHEMA LATVIA” darbība ir fokusēta uz minerālmēslu vairumtirdzniecību, bet SIA “LITAGRA” uz augu aizsardzības mazumtirdzniecību. Apvienošanās dalībnieki paredz, ka Latvijā reģistrētie uzņēmumi savu darbību turpinās atsevišķi.

Izvērtējot darījuma ietekmi uz konkurenci, KP konstatēja, ka apvienošanās ietekmēs kopumā četrus tirgus: minerālmēslu vairumtirdzniecības tirgu; minerālmēslu mazumtirdzniecības tirgu; graudu vairumtirdzniecības tirgu, kā arī augu aizsardzības līdzekļu mazumtirdzniecības tirgu.

KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no ietekmētajiem tirgiem. Tāpēc plānotais uzņēmumu darījums ir atļaujams.