Jaunumi

26. februārī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut vienam no akcionāriem iegūt izšķirošu ietekmi transporta uzņēmumā AS “Nordeka”. Darījums tika atļauts, jo tā rezultātā netiks samazināta konkurence nedz sabiedriskā transporta pārvadājumu tirgū, nedz citos tirgos, kur darbojas konkrētā akcionāra uzņēmumi.

Darījuma ietvaros viens akcionārs – fiziska persona – plāno slēgt pilnvarojuma darījumus ar pārējiem lielākajiem AS “Nordeka” akcionāriem, lai būtu tiesīgs izteikt akciju atpirkšanas piedāvājumu mazākuma akcionāriem. AS “Nordeka” akcijas kopš 2005. gada tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” fondu biržā, un tās dalībnieki ir vairāk nekā 100 fiziskas personas. 95,099% akciju kopā pieder četrām fiziskām personām. No tām 48,796% pieder fiziskajai personai, kas darījuma rezultātā uzņēmumā iegūs izšķirošu ietekmi.

AS “Nordeka” darbības virzieni ir pilsētas un piepilsētas pasažieru sauszemes pārvadājumi, automobiļu apkope un remonts, kravu pārvadājumi pa autoceļiem, kā arī sauszemes transporta palīgdarbības.

KP lēmumā secina, ka neviens no citiem jaunā AS “Nordeka” izšķirošās ietekmes ieguvēja  uzņēmumiem nedarbojas sabiedriskā vai cita veida pasažieru transporta pakalpojumu tirgū, tādēļ apvienošanās rezultātā koncentrācija tirgū nemainīsies. SIA “Nordeka Serviss”, kurā konkrētajai fiziskajai personai ir izšķiroša ietekme, nodarbojas ar autobusu kases aparātu tirdzniecību un apkalpošanu, kas ir ar pasažieru sabiedriskā transporta pakalpojumu tirgu saistīts tirgus. Tomēr sava kases aparātu piegādātāja un apkalpotāja esamības rezultātā konkurencei kaitējums netiks nodarīts.

Uzņēmumi, kuros fiziskajai personai – AS “Nordeka” izšķirošās ietekmes ieguvējam – šobrīd ir izšķiroša ietekme, ir SIA “Islande Hotel”, SIA “ELSSA-SIA”, SIA “Enerģija un Pasaule”, SIA “Palasta Nami”, SIA “Ajura”, SIA “Blūza klubs”, SIA “Nordeka Serviss”, SIA “Nordeka Oil”, SIA “Areti Holding”, SIA “L.J.S.M.”, SIA “Select Medical”, SIA “Noj”, AS “Dinamo Rīga”, SIA “Glesum Investments”, SIA “Energo SG”, SIA “Licence” un SIA “Latuzvis”.

KP lēmums