Jaunumi

Konkurences padome (KP) aicina mazumtirgotājus piedalīties pārtikas mazumtirdzniecības nozares uzņēmumiem veltītā seminārā par vertikālām vienošanām, kas notiks ceturtdien, 29. septembrī plkst. 11.00.

KP pārstāvji seminārā klātesošos iepazīstinās ar šādiem tematiem:

  • vertikālas vienošanās un to būtība;
  • kā noteikt vai vienošanās ir uzskatāma par vertikālu vienošanos;
  • robeža starp atļautu vertikālu vienošanos un aizliegtu vertikālu vienošanos;
  • praktiski piemēri no KP un citu valstu prakses par vertikālām vienošanām.

KP atgādina, ka vertikālas vienošanās starp tirgus dalībniekiem nav aizliegtas, bet tirgus dalībniekiem ir pienākums novērtēt, vai vienošanās atbilstīgi gan nacionālajām tiesību normām, gan Eiropas Savienības tiesību normām nav uzskatāma par tādu, kas ierobežo konkurenci, un tādējādi ir aizliegta.

Seminārs ir bezmaksas, un tas notiks ceturtdien, 29. septembrī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.15 (reģistrācija no plkst. 10.45) Ekonomikas ministrijas telpās, Brīvības ielā 55 (otrā ieeja), Rīgā.

Savu dalību lūgums iepriekš pieteikt pie KP komunikācijas speciālistes Annas Karolīnas Šaules (e-pasts: anna.karolina.saule@kp.gov.lv; tālr. nr.: 68206980). Ja seminārā plānota vairāku uzņēmuma pārstāvju dalība – lūgums norādīt katra dalībnieka vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju (elektroniskā pasta adrese un tālruņa numurs).


Seminārus par vertikālām vienošanām konkrētām uzņēmumu pārstāvētām nozarēm plānots organizēt reizi mēnesī līdz 2022. gada beigām. Ja arī Jūsu uzņēmumam ir aktuāla tēma par vertikālām vienošanām – aicinām pieteikties jau nākamajiem semināriem!