Jaunumi

Konkurences padome aicina iedzīvotājus, kas saskārušies ar grūtībām Latvijas aptiekās iegādāties kompensējamās zāles, piedalīties aptaujā. Tās mērķis ir apzināt konkrēto zāļu pieejamību aptiekās un ar to saistītos iespējamos konkurences ierobežojumus.

Konkurences padome līdz 16. aprīlim aptaujā lūdz atbildēt uz jautājumiem par kompensējamo zāļu pieejamību, īpašu uzmanību pievēršot 12 kompensējamo zāļu sarakstā B iekļautajiem medikamentiem,  kas paredzēti asinsrades orgānu, kaulu, hormonālas sistēmas, onkoloģisko slimību, diabēta, vīrusu un elpošanas sistēmas slimību ārstēšanai. Konkrētie medikamenti ir izvēlēti pēc iestādes noteiktiem kritērijiem, tomēr, ja iedzīvotājiem ir bijušas grūtības Latvijā iegādāties citus kompensējamos sarakstā B iekļautos medikamentus, Konkurences padome aicina par to norādīt anketā.

Iestāde vērš uzmanību, ka aptaujā lūgts dalīties pieredzē ar zāļu fizisko pieejamību aptiekās, nevis zāļu cenu. Aptauja ir anonīma, un visas atbildes tiks izmantotas apkopotā veidā. Tās aptuvenais aizpildīšanas ilgums – trīs minūtes.

Iedzīvotāju aptaujāšana līdz š.g. 16. aprīlim noris iestādes īstenotās tirgus uzraudzības ietvaros.

Saite uz aptauju

Aptaujā ietvertās zāles: Avonex, Berodual N, Brilique, Enbrel, Humalog, Hydrea 500mg, Myfortic 360mg, Sandostatin LAR, Reyataz, Prolia, Truvada un Viread.