Jaunumi

Šodien, 16. novembrī, jubilejas konferencē “Godīgas konkurences ceļš: vakar, šodien, rīt” tiek atzīmēta Latvijas konkurences tiesību piemērošanas 25. gadadiena. Jubilejas konferencē tiekas valsts un pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji un citi konkurences tiesību piemērošanā iesaistītie, lai veicinātu vienotu izpratni par godīgas konkurences nepieciešamību visu tautsaimniecības nozaru attīstībā.

Pirms 25 gadiem, 1992. gada 1. februārī, Latvijā stājās spēkā likums ”Par konkurenci un monopoldarbības ierobežošanu”, kas paredzēja konkurences uzraudzību brīvā tirgus modelī. Dažus mēnešus vēlāk, 12. novembrī, tika izveidota Monopoldarbības uzraudzības komiteja, kas uzraudzīja šī likuma ievērošanu. Līdz ar to Latvijas ekonomika pārgāja uz brīvā tirgus ekonomisko modeli, un nozares pakāpeniski tika atvērtas konkurencei.

Lai atskatītos uz piedzīvotajām izmaiņām un pārvarētajiem šķēršļiem, kā arī dalītos vīzijās ar uzņēmējiem un tautsaimniecības nozaru veidotājiem par nākotnes uzņēmējdarbības iespējām, Konkurences padome rīko konkurences tiesību jubilejas konferenci. Konferences moto ir “Progress sākas tur, kur ir konkurence”, un tās unikalitāti raksturo vīzija veidot vienotu izpratni par konkurences nozīmīgumu ikvienas sabiedrības daļas dzīvē, tādējādi veicinot Latvijas ekonomisko attīstību.

Jubilejas konferenci atklās Ministru prezidents Māris Kučinskis un Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Ievadrunu sniegs viena no pasaulē atzītākajām konkurences tiesību un ekonomikas ekspertēm – profesore Mišela Gāla (Michal S. Gal) –, kas savu zinātnisko izpēti galvenokārt veltījusi tematiem par konkurences attīstību tieši mazajās ekonomikās.

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama: “25 gadi ir nozīmīgs konkurences tiesību brieduma vecums, kad Latvijas ekonomikas procesos iesaistītie – valsts, pašvaldības un uzņēmēji – vienviet var pulcēties un kopīgi meklēt atbildes uz jautājumiem, vai esam pilnvērtīgi un pareizi izmantojuši godīgas konkurences iespējas un vai izvēlētais ceļš ir pareizais konkurences kultūras un ekonomikas attīstības nodrošināšanai. Konkurencei ir ļoti būtiska nozīme visu procesu attīstībā, jo bez tās progress ikdienā un tautsaimniecībā ir ārkārtīgi grūti iedomājams, ja vispār iespējams.”

Jubilejas konference no plkst. 10.00 līdz 17.00 BIBLIOTĒKA No1 telpās, Tērbatas ielā 2, Rīgā. Ieeja tikai ar ielūgumiem.