Jaunumi

Šonedēļ, no 16. līdz 20. aprīlim, Konkurences padomes loceklis Jānis Račko piedalījās apmācībās “Darbaspēks nākotnes ekonomikai”, kas noritēja Singapūrā. Apmācībās tika aicināti piedalīties dažādu valstu, tajā skaitā Latvijas, iestāžu pārstāvjus.

Apmācības noritēja Singapūras Sadarbības programmas ietvaros. To mērķis ir iepazīstināt dažādu valstu iestāžu pārstāvjus ar Singapūras līdzšinējo pieredzi un pieeju, prognozējot izmaiņas un plānojot risinājumus tirgos, kas saistītas ar interneta un citu digitālo tehnoloģiju attīstību, lielo datu izmantošanu, kā arī tirgu transformāciju un darbaspēka aizstāšanu ar mākslīgā intelekta tehnoloģijām.

Pasākumā klātesošie iepazīstināti ar Singapūras ekonomikas attīstības vīziju un ekonomikas attīstības stratēģiju, kuras mērķis ir veidot valsti un pilsētu kā globālu tehnoloģiskās attīstības līderi. Stratēģijas pamatā ir efektīva publiskā un privātā sektora sadarbība, digitālo tehnoloģiju attīstība un sniegto iespēju izmantošana. Izceļams, ka būtiska loma ir nacionālajai kustībai “SkillsFuture”, kas aptver iniciatīvas vairākās nozīmīgās ekonomikas attīstības jomās, tajā skaitā, inovācijās, ekonomikas zināšanu un digitālās konkurētspējas stiprināšanā un tehnoloģiskā savienojamībā.

Piebilstams, ka tehnoloģiju attīstības jautājums arī konkurences tiesībās pēdējos gados ir kļuvis īpaši aktuāls, konkurences iestādēm radot izaicinājumus pārkāpumu izmeklēšanā un tiesību piemērošanā. Lai apmainītos ar pieredzi un labo darba praksi, Konkurences padomes loceklis J. Račko Singapūras vizītes laikā tikās ar konkurences uzraudzības iestādes (Competition and Consumer Commission of Singapore) pārstāvjiem.

Kopš 1965. gada, kad Singapūra pasludināja neatkarību, kā viena no prioritātēm tika uzstādīta ieguldīt cilvēku zināšanās, izglītībā un konkurētspējas veidošanā. 2015. gadā Singapūra paziņoja par tālākās attīstības iniciatīvu (Smart Nation Initiative) mērķi 2025. gadā kļūt par nāciju, kas visvairāk izmanto tehnoloģijas un lielo datu analīzes sniegtās priekšrocības.