Jaunumi

28.septembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut SIA „Baltcom TV” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA „Interneta pasaule”. Šāds lēmums pieņemts, jo darījums nerada kaitējumu konkurencei nevienā no tirgiem, kuros darbojas konkrētie uzņēmumi.

Darījuma ietvaros SIA „Baltcom TV” no KOLLET AYTOLET LLP un OVENTOS PARTNERS LLP iegādājas SIA „Interneta pasaule” un tai piederošo uzņēmumu SIA „Rīgas Kabeļradio”, SIA „IPTV.LV” un Sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Rīgas Radiotranslācija” kapitāla daļas un iegūst izšķirošu ietekmi pār minētajiem uzņēmumiem.

Pirms lēmuma pieņemšanas KP īpaši izvērtēja tirgus, kurus varētu ietekmēt konkrētā apvienošanās – maksas televīzijas pakalpojumu sniegšanas tirgu Rīgā, fiksētās balss telefonlīnijas pakalpojumu sniegšanas tirgu Latvijā un interneta piekļuves un publisko datu un elektronisko ziņojumu pārraides pakalpojumu sniegšanas tirgu Rīgā un Ķekavas novadā.

Lēmumā KP norāda, visos šajos tirgos pastāv sīva konkurence un patērētājiem ir iespēja pietiekami ātri un vienkārši mainīt pakalpojumu sniedzējus, izvēloties starp pieejamajiem tīkla pārklājumiem.

SIA „Baltcom TV” ir liela tirgus daļa maksas televīzijas pakalpojumu sniegšanas tirgū Rīgā, tomēr tajā spēcīgu konkurenci nodrošina SIA „Lattelecom” un SIA „Izzi” darbība. Savukārt pārējiem apvienošanās dalībniekiem nevienā no tirgiem, kuros tie darbojas, nav lielas tirgus daļas.

Izņemot interneta piekļuves un publisko datu un elektronisko ziņojumu pārraides pakalpojumu sniegšanas tirgu Ķekavas novadā, apvienošanās dalībnieki nav tuvi konkurenti un viens uz otru nespēj izdarīt būtisku konkurences spiedienu.

KP lēmumā arī izteikta prognoze, ka tirgos pastāvošā efektīvā konkurence neļautu apvienošanās dalībniekiem celt cenas, nerēķinoties ar konkurences spiedienu – ja apvienošanās dalībnieki paaugstinātu cenas, to konkurenti varētu nodrošināt patērētājiem pievilcīgāku piedāvājumu.

Lēmums pieejams šeit