Jaunumi

Šodien Porto (Portugāle) notiekošajā Starptautiskā konkurences tīkla (International Competition Network – ICN) ikgadējā forumā Latvijas Konkurences padome (KP) saņēmusi nozīmīgu atzinību “Honorable Mention” par konkurences neitralitātes principu aizstāvību sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nozarē.

ICN forums ir viens no vadošajiem konkurences tiesībām veltītajiem pasākumiem pasaulē, kura ietvaros tiek nodrošināta informācijas un pieredzes apmaiņa starp konkurences uzraudzības iestādēm un vadošajiem konkurences tiesību ekspertiem no vairāk nekā 135 valstīm, veicinot dinamisku dialogu, kas savukārt kalpo par pamatu vienotas izpratnes un pamatotu konkurences politikas principu izveidei.

Tā ietvaros katru gadu tiek organizēts ICN un Pasaules Bankas grupas (World Bank Group) Starptautiskais konkurences advokatūras konkurss, kura mērķis ir ne tikai godināt konkurences uzraugošo iestāžu paveikto konkurences veicināšanā, bet arī pilnveidot iestāžu profesionālās zināšanas, daloties ar labākās prakses piemēriem. KP šajā konkursā goda atzinība tika piešķirta par konkurences neitralitātes veicināšanu, aizstāvot vienādas uzņēmējdarbības iespējas visiem tirgus spēlētājiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nozarē Latvijā. 

Forumā Latviju šogad pārstāv KP padomes loceklis Jānis Račko un Izpildinstitūcijas vadītājs Māris Spička, kuri, saņemot augsto balvu, dalījās pieredzē ar sasniegto, mazinot pastāvošās tirgus nepilnības un konkurenci ierobežojošas darbības, kuras īsteno ne tikai privātais sektors, bet arī valsts un pašvaldības iestādes.

Foruma programma: https://icn2017.concorrencia.pt/.