Jaunumi

Konkurences padome trešdien, 12. oktobrī, Ogrē ielūdz uzņēmumu vadītājus, juristus, iepirkumu un tirdzniecības speciālistus, kā arī citus interesentus uz bezmaksas semināru „Konkurence un vienošanās: kas jāzina uzņēmumam”.

Konkurences padomes darbinieki tirgus uzraudzību laikā un pārkāpumu lietu ietvaros nereti saskaras ar to, ka uzņēmumiem trūkst pilnīgu zināšanu par konkurences tiesībām, tādējādi tie nespēj aizstāvēt savas tiesības, ja tās tiek pārkāptas, nespēj izmantot visas likumā atļautās sadarbības iespējas sava uzņēmuma izaugsmei, kā arī paši riskē pārkāpt likumu. To apstiprina arī uzņēmēju ikgadējās aptaujās paustā interese saņemt plašāku informāciju par savām iespējām un tiesībām.

Lai sniegtu zināšanas, kas nepieciešamas uzņēmuma izaugsmei un vienlaikus arī drošai darbībai tirgū, seminārā:

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama iepazīstinās ar iestādi un tās galvenajiem darbības virzieniem, kā arī informēs par to, ciktāl ir pieļaujama valsts un pašvaldību iesaiste komercdarbībā, lai nedeformētu konkurences vidi un neierobežotu uzņēmēju tiesības piedalīties vienlīdzīgas konkurences cīņā; Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite-Antoņenko iepazīstinās ar aizliegtām vienošanām, kas nemainīgi ir biežāk atklātais konkurences tiesību pārkāpums Latvijā. I.Šmite-Antoņenko sniegs praktiskas zināšanas par to, kā izpaužas aizliegtas vienošanās, kā uzņēmējiem, sadarbojoties ar konkurentiem, nenonākt pārkāpēja lomā, kā arī sniegs informāciju par pārkāpumu novēršanas iespējām.

Uzņēmējiem būs iespējams saņemt atbildes uz tos interesējošiem vai neskaidriem jautājumiem, kas saistīti ar Konkurences padomes darbu un konkurences aizsardzību.

Pasākums noris 12. oktobrī no plkst. 11.00 – 13.30 Ogrē, Brīvības ielā 44. Seminārs ir bezmaksas, līdz 11. oktobrim piesakoties elektroniskajā formā vai sazinoties ar Konkurences padomes komunikācijas speciālisti Paulu Vilsoni (e-pasts paula.vilsone@kp.gov.lv vai zvanot pa tālr. 67365210).