Konkurences padome (KP) aicina biedrību pārstāvjus uz bezmaksas tiešsaistes vebināru par konkurences tiesību piemērošanu.

Pavisam nesenā KP praksē tika konstatēts, ka biedrības mēdz neapzināties, ka arī tās ir pakļautas konkurences tiesību iedarbībai. Līdz ar to, lai savlaicīgi novērstu un izvairītos no konkurences ierobežošanas, biedrībām ir būtiski izprast konkurences tiesību piemērošanas pamatprincipus.

Biedrību darbība konkurences tiesību regulējumam ir pakļauta, ja biedrība pati vai tās biedri veic saimniecisko darbību. Tomēr saimnieciskās darbības jēdziens konkurences tiesībās var atšķirties no šī jēdziena izpratnes, piemēram, nodokļu jomā. Tādējādi biedrībām var trūkt skaidrības, ka arī tās vai to biedri veic darbības, kas uzskatāmas par saimniecisko darbību konkurences tiesībās un tādējādi biedrību rīcība vai lēmumi ir pakļauti novērtējumam konkurences tiesību kontekstā.

Biedrības saimniecisko darbību nereti veic saistībā ar valsts deleģētu uzdevumu izpildi, un tieši šādos gadījumos tām ir sevišķi svarīgi ar savu darbību neierobežot konkurenci, piemēram, nosakot nepamatotus šķēršļus ienākšanai tirgū vai citādi diskriminējot tirgus dalībniekus, kuru darbība ir atkarīga no noteiktām biedrības funkcijām.

Vebinārā KP pārstāvji apskatīs:

  • Kādos gadījumos konkurences tiesības ir attiecināmas uz biedrībām;
  • Kas jāzina biedrībām ar valsts deleģētiem uzdevumiem;
  • Kāda veida konkurenci ierobežojošas biedrību darbības ir aizliegtas;
  • Praktiskus piemērus no Latvijas un ES prakses.

Vebināru vadīs:

  • Rūta Šutko, KP Analītiskā departamenta direktore
  • Mārtiņš Čerļenoks, KP Analītiskā departamenta vecākais eksperts

Vebinārs ir bez maksas un norisināsies trešdien, 14. augustā no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.30 tiešsaistē, MS Teams platformā. Savu dalību lūgums iepriekš pieteikt pie KP vecākās komunikācijas speciālistes Paulas Celmas (e-pasts: paula.celma@kp.gov.lv; tālr. nr.: 68206980). 

Datums 14. augusts, 2024
Laiks11.00–12.30
Atrašanās vietaTiešsaistes platformā MS Teams

Tiešsaistes vebinārs “Kas jāzina biedrībām par konkurences tiesībām?”

Konkurences padome (KP) aicina biedrību pārstāvjus uz tiešsaistes vebināru par konkurences tiesību piemērošanu. Pavisam nesenā KP…
Paula Celma

Paula Celma

Vecākā komunikācijas speciāliste
paula.celma [at] kp.gov.lv