Jaunumi

Šodien, 30.septembrī, Konkurences padome (KP) kopā ar Ekonomikas ministriju (EM) un Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) aicina ikvienu interesentu iepazīties ar iestāžu darbību un to pārziņā esošajiem jautājumiem. Atvērto durvju dienas ietvaros iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt informatīvo telti, savukārt 5. un 6. klašu skolēni piedalīsies izzinošā orientēšanās spēlē “Atrodi 9 pokemonus ekonomikā!”.

Pie iestāžu ēkas Rīgā, Brīvības ielā 55, no plkst.10:00 līdz 15:00 ir uzstādīta telts, kurā ikviens varēs iegūt gan vispārīgu informāciju par iestāžu pārziņā esošajiem jautājumiem, gan saņemt ekspertu konsultācijas par konkrētākiem jautājumiem.

Tāpat pasākuma laikā KP, EM un PTAC 5. un 6. klašu skolēniem organizē izzinošu orientēšanās spēli “Atrodi 9 pokemonus ekonomikā!”, lai radošā veidā iepazīstinātu ar iestāžu darbu. Kā īstās orientēšanās sacensībās, spēles laikā skolēnu grupām būs jāatrod 9 pokemoni trīs iestāžu dažādās telpās un jāizpilda interaktīvi izglītojošie uzdevumi.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama: “Atvērto durvju diena ir lieliska iespēja ikvienam interesentam iepazīties ar konkurences tiesību jomu un atbildēt uz jautājumu, kādēļ konkurence ir tik ļoti nepieciešama. Attīstība bez konkurences nav iedomājama ne tikai mums katram kā indivīdam, bet arī sabiedrībai kopumā. Savukārt zināšanas stiprina, tādēļ prieks, ka arī skolēni ir izrādījuši interesi, atrast trīs konkurences tiesību pokemonus - aizliegtās vienošanās ķēmu, apvienošanās uzpūteni un dominējošā stāvokļa ļaunprāti”.

Atvērto durvju diena ir atzinīgi vērtējama valsts pārvaldes iniciatīva, kas šobrīd jau kļuvusi par labu tradīciju, ļaujot jebkuram iedzīvotājam iepazīties ar konkrētās iestādes ikdienas darbu. Šajā dienā būs iespējams uzzināt, kāds ir ikdienas darbs vairāk nekā 100 iestādēs. Katra iestāde šajā dienā interesentiem piedāvā īpašu programmu. Ar plašo piedāvājumu var iepazīties vienuviet pasākuma tīmekļa vietnē www.atvertodurvjudiena.lv.